MUSTAFA HÜSEYİN USLU

GEORGİA REHBER TAŞLARI.

            Georgia Guidestones, ABD’nin Georgia eyaletinin Elbert County şehrinde bulunan bir anıttır. 1979 yılında inşa edilmiştir. Kimin tarafından yaptırıldığı da bilinmemektedir.

Anıt, Elberton şehrinin en yüksek noktasındadır. Yapıldığı arazi Elbert Şehri belediyesine aittir. Eski belgelere göre anıt bölgede yaşayan bir köylünün arazi içindedir.

Bu taş hitabelerin koruyucuları, bu emirleri ‘doğaya sahip olma gereksinimi’ gibi cevaplasalar da, esas amacı Ademoğlu’nun yer yüzünden silinmesi ve kurmayı hayal ettikleri ‘Yeni Dünya Düzeni’nin amentüsünü temsil etmektedir.

6 granit taştan ibaret olan hitabelerin yüzlerinde, 8 yaşayan dil ve 4 eski çağ dilinde yazılmış 10 ilke bulunur. Bu ilkeler Deccal’in 10 emri olarak bilinir;

4 granit taş birbirine ayrı yönlere bakarken ortalarındaki ince bir granit sütun da tepeye yerleştirilmiş olan granit kapağı tutar.

Georgia Guidestones anıtını, kendilerini, ‘Altın çağı arayan bir grup Amerikalı’ olarak ifade eden “R. C. Christian” topluluğu tarafından, Haziran 1979 tarihinde kim olduklarını kimseyle paylaşmaması adında gizli anlaşma yaptıkları Elberton Granit şirketi tarafından inşa edilmiştir.

Anıtın gerçek dikilme amacının sır gibi saklanması ve bu taşları hazırlatanların bile tanınmaması, herkesi o dönemde hayrete düşürmüştü.

Kimileri sadece turist çekmek amacıyla yapıldığını, kimileriyse Amerika’da geçmişi eski çağlara kadar uzayan gizli bir cemaatin ‘Kıble niyetine’ diktirdiğini düşünmelerine yol açmıştır.

Ortaya atılan ortaya atılan iddialara göre anıt gizli tarikatlar tarafından Yeni Dünya Düzeni’ni açıklamak üzere yapılmıştır. Başka bir iddiaya göre anıt diyalogcu hristiyanlar Gül-Haçlılar tarafından yaptırılmıştı.

Bu anıta bir de köşe taşı eklendi. Bloğun köşesine konan taşta “2014” yazılıdır. Anıtta yapılan bu son güncelleme, kimilerine göre “Yeni Dünya Düzeni” takipçilerinin iş başında olduğunu ve bu güncellemeyi yaptığını gösteriyor. 34 yıl önce Yeni Dünya Düzenine gidilecek ilkelerin yazıldığı bu anıt, bir plan olarak değerlendirilirse 2014 yılının önemi ne olabilir? Bu anıtta yazılı 10 emrin ilkinin Dünya Nüfusunu 500 milyonun altında tutulması olduğunu göz önünde bulundurursak 2014 yılından sonra ne gibi gelişmeler yaşandığını incelemek gerekir.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.