OSMAN ÇATALOLUKZOR YAZI

KALMAZ BU KERVAN BU SEFİL YERDE…

 

Sayın Başkan Meral Akşener sürpriz bir şekilde zehir zemberek sözlerle Altılı Masa’dan ayrıldığını duyurmasının ardından CHP medyası tarafından adeta topa tutuldu. Altılı Masa’nın gerçekleştirdiği son toplantı sonrası beş partinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda anlaşmaya varırken başından beri CHP liderinin aday olmasına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise masadan ayrılmayı tercih etti. Çünkü masada oturmasının manası kalmamıştı zira Meral Akşener safiyane olarak altılı masadaki zerzevatın ve masayı kuran kurarken de kuralını “Bir kişi bile hayır derse aday olunmaz,” diyerek başta koymasına kanmış ve yanındaki kumpasçılarının kurbanı olmuştu.

Masa uzlaşma masası olmaktan çıkmış dayatma masası olmuştu. Ne yapacaktı Sayın Akşener? Kalsa bırakın noter konumunu “Hınk” deyici olmayacak mıydı? Zira buyurgan CHP kafası, “Bizim sayemizde, ne kazanırsan, bizim sayemizde,” demiyor muydu? İşin tuhafı bu absürt şarkıyı 1940’tan beridir söylemekten bir türlü bıkmamış olduğunu gösterdiği halde okuduğunun kendisine zarar verdiğini anlayabilecek kapasitede bile değillerdi. İşin özü budur!

CHP trenine sağ duraktan binenler de bu orta oyununda nasıl figüran olduklarını, 5000 şehidin ahını aldıklarını ve bunların hesabını mahşerde vereceklerini de unutmasınlar! Ben Aldemir Karademir anlamam! İşte CHP’li fukaraların anlayamadığı “Kendinden Menkul Ulvi” değerler diye alay ettiği anlaşılmaz bulduğu değer budur! Ve bu değer yanardağın ağzından girdi de içinde patladı, anlayamamış. “Meral Akşener tarih oldu! Umarım İmamoğlu ve Yavaş’a, yani bir başka partinin başkanlarına yönelik çağrısı hak ettiği yanıtı alacaktır,” diyen ucube ise kimin tarih olduğunu görecektir! Bu akıl fukarası bu sayılan iki başkanın aynı zamanda İYİ Partinin de başkanları olduğunu bilmiyor mu? Bal gibi de biliyor! Ama işine gelmiyor! Kimse doğruyu söylemiyor. Herkes çıkarının peşinde memleket batmış çıkmış gören yok. Peki, o iki başkan bildi mi? İşte şahsi çıkar budur!

Eğri oturup doğru konuşalım. Meral Hanımın 6’lı Masa’ya girmesi hataydı! Başından beri böyle bir dayatmanın olabileceğini ve bir kumpasın içine düşebileceğini kestirememişti. Sözlerine güvenmişti ne yapsın? Sadece onunla kalınsa mutabakat metninde yaklaşık 70 tane madde çözüm süreci, özerk yapıların oluşturulması ve yerel yönetimlere geçilmesiyle ilgiliydi ki bu AKP’nin yapamadığı bölünme demekti. Bunu da sineye çekti Meral Hanım! İşin garibi ben bu mutabakat metnini okuyanını daha görmedim! Daha büyük tehlike devletin yapısının bozulmasıydı, Akşener’e göre. Ama şunu göremedi; Suriye ihanetinin sorumlusu Kırımçak A. Davutoğlu ile AKP’nin ekonomik yıkımının mimarı Harvard’da mastır yaparken Yahudi kulübünün üyesi olan Ali Babacan ve Müteveffa Necmettin Erbakan’ın dansöz dediği Temel Karamollaoğlu ile nasıl aşık atabilirdi ki? Yahu bunların hepsi kendisini sulu dereye götürür susuz getirir.

Ama asıl hançeri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun son davranışlarıyla yedi Akşener, yoksa CHP’lilerin hep bir ağızdan lağım borusuna dönen ağızlarından dökülenlerden tiksinmedi. İki belediye başkanına aday olması çağrısında bulundu. “Millet sizi göreve çağırıyor,” dedi. “Bu milletin çağrısı bir emirdir,” dedi. Aslında şunu demek istiyordu: “Ben bu yükü daha fazla taşıyamam. Alın ne yaparsanız yapın!” 6’lı Masa’dan ayrılan Meral Akşener’in “Milletimiz sizi göreve çağırıyor,” diyerek cumhurbaşkanı adayı olması yönünde çağrı yaptığı Yavaş’ın bu teklifi reddetmesini yorumlayan Özdağ, “Mansur Bey, Türk Milleti’ni üzdünüz! Ancak Türk milleti büyük bir millettir. Umutların tükendiği düşünüldüğünde mucizeler yaratır. Mansur başkan olsa da olmasa da Saray rejimi gidecek, sığınmacılar gidecek” ifadelerini kullandı. Çok doğru demiştir. Mansur Efendi ihanet etmiştir. Davasına, varlığına, savunduğu ne varsa ona ihanet etmiştir. Kardeşim “Kılıçdaroğlu’na vefa göstermek ne demektir yahu? Vatan dalkavuk kefesinde sallanırken, siyasetçi denen alçaklar devletin değil de kendi ikbalinin peşinde iken millet fakr-u zaruret içinde kıvranırken sen kime sadık kalman gerektiğini bunca senedir içinde bulunduğun davadan öğrenemedi isen yazıklar olsun sana!

Meral Hanım’ı bu zamana kadar partisine girip destek vermeme rağmen hatalı buluyordum ama bu son beyanatıyla (geç kalınmış olsa bile) doğruyu bulmuştur, sırtımda taşırım. Sağ olsun var olsun. Meral Hanım bundan sonra sakın geri dönme yoksa madara olursun. CHP güruhunun görüşme teklifine dahi kapını kapat. Bir daha Mansur adını anma!

Yapacağın tek iş var! Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, Yurt Partisi Başkanı Saadettin Tantan ve Halk ve Eşitlik Partisi Başkanı Osman Pamukoğlu ile görüşerek ittifak konusunda anlaşınız. Ve ittifakınız “Hattı Müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır!” kabilinden olmalıdır! Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın katıldığı bir canlı yayında Mansur Yavaş’a yaptığı adaylık çağrısı nedeniyle Muharrem İnce’nin kuracakları ittifaktan ayrıldığını söylemesine rağmen görüşün hepsiyle gün küsme günü değildir. İnce çok büyük bir yanlış yapmış olabilir. Siyaset devlete ve millete hizmet etme yeridir. Kendi kişisel siyasi kariyerimizi planlama ve egolarımızı tatmin etme yeri değildir. Bunların tamamı doğrudur. Ama bu gün o gün değildir! Zira manevra alanınız dar gününüz azdır! Bu memleket Türkün son kalesidir ve bir Türk adayınız olmalıdır! Ersan Şen, Saadettin Tantan, Muharrem İnce ya da Sinan Ogan olabilir.

Güya araştırmacı yazar Bekir Ağırdır’ın lafına katıla katıla gülesim geldi. “İyi parti intihar etti,” diyor. Sebebine gelince şöyle diyor: “İyi Parti’nin seçmen profili ile teşkilat yapısı arasında uyuşmazlık var. Seçmen profili MHP’den kopan bir kitle değildir. Bunlar seküler dünyanın içinde olan sol fikriyata yakın olmayan, kendi içinde milliyetçi, dindarlığı baskın olmayan ve muasır dünyaya yüzünü dönmüş bir seçmen kitlesidir. Buna karşılık parti teşkilatı MHP’den gelen Ülkücü kadrolardır. Meral Hanım bu örgütsel doku aklıyla hareket ediyorsa bu seçmen Meral Hanım’ı takip etmeyecektir.” İyi de be adam bunlar olan sol fikriyata yakın olmayan, kendi içinde milliyetçi, dindarlığı baskın olmayan siyasi İslamcı olmayan bir kitle değil miydiler? AKP’ye gidemezler siyasi İslamcıdır, CHP ile başları hoş değil. Peki, başka kime gidebilirler? Çok merak ediyorum…

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.