OSMAN ÇATALOLUK

Meral Akşener Hanımefendi’ye Tavsiyeler…

Ekonomik yıkımı yerinde tespitlerle dükkân dükkân, kafe kafe gezerek halka duyurdunuz. Tebrikler…

Bu size bir yere kadar oy getirir ya da puan ama daha fazlası olmaz! Neden mi?

Demografik yapı daha ilerisine müsait değil.

Siz de CHP’liler de bütün ekonomistler de “Faiz sebep enflasyon neticedir,” sözünün zırva olduğunu söylediniz. AKP bir gram geriledi mi ya da AKP’li sayısı bir tane eksildi mi?

YOK!

Neden?

Yiyenler, çalanlar, yalayanlar yağlı kapıdan ayrılmaz da ondan…

Traktörü hacizli Gümüşhacıköylü, gör de bak, bunlara oy verecek. Babam ömrünün sonuna kadar Tayyip’e oy verdi şaşmadı da ondan…

Balıkesir’de % 21 iken neden Tokat’ta % 10’u niye göremiyorsunuz, hiç düşündünüz mü?

Batı Doğu arasında ne gibi farklar var biliyor musunuz?

Mesela İstanbul Sözleşmesini İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde okutursunuz da Tokat’ta, Yozgat’ta, Çorum’da, Amasya’da, Sivas’ta hele doğuda hiç mi hiç okutamazsınız, neden, hiç düşündünüz mü?

Kemal Kılıçdaroğlu sizden bir adım öne fırlayarak mitingler yaptı. Oyumuz % 29-30 bandında dedi. Doğru mu? Vallahi değil! Kemal Kılıçdaroğlu ağzıyla kuş tutsa- mesela Tokat’ta- bu olmaz! Kadim Durmaz Beyefendi’den başka bir tane vekil çıkaramaz. O da Alevilerin oyuna göre… SALLAMASIN…

Sedat Peker’in toplum üzerindeki etkisi 6’lı masadan daha fazla, neden?

Neden ekonomi politiğinden patinaj yapmaya başladınız, neden?

Toplum muhalif liderlerde bulamadığını Sedat Peker’de bulmuş olmasın? Prof. Dr. Ersan Şen 6’lı masadan daha çok dinleniyor.

Toplumun sinir uçlarını tırmalayan Prof. Dr. Ümit Özdağ neden 6’lı masadaki üç partiden de çok oy alıyor, neden?

“Kafasını sığınmacılara takmış,” söyleminin karşılığı hiç olmadı aksine bu Özdağ’ın ekmeğine yağ sürdü, neden?

“Orta Çağ Kafasına sahip” demek Özdağ’ı % 3’e çıkardı, neden?

Bu yıkım tablosuna ve öncelikle MHP, sonra AKP ve CHP’yi kapsadığından en az %30 oy alma şansınız var olan siyasi hinterlandınıza rağmen neden % 13-15 bandına sıkıştınız, neden?

Cevap sanırım ne İsa’ya ne de Musa’ya yaranabiliyorsunuz olmaktan geçiyor.

AKP’ye karşı CHP muhalefet yapamaz, sizin yapmanız lazım. Çünkü sizin hinterlandınız, oy alacağınız sandık burası. Siz o sandığı bırakıp CHP sandığının altını oyuyorsunuz. Buradan size çok bir şey gelmez, sadece birlikte batarsınız. O olur! Bu 6’lı masanın ve dahi muhalefetin intiharı demek olmaz mı? Birbirinizin altını oymak size bir şey kazandırmaz ki…

İntihar etmek istiyorsanız o başka tabii…

Bu Sayın Cumhurbaşkanı’nın işine o kadar yarar ki…

Ayrıca fikren de bu 6’lı masa çalkantılı durumdadır.

Yok, yok Gürsel Tekin’in, “HDP’ye bir bakanlık verilebilir,” sözünden bahsetmiyorum. Mesela Cihan Ülsen’den başlayalım. DEVA Diyarbakır İl Başkanı Şeyh Said ve Dersimli Rıza’yı rahmet ve minnetle anıyoruz demesi biz Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’ü kırmızıçizgimiz sayıyoruz diyen siz hanımefendinin kırmızıçizgisinde nereye düşüyor?

Yine Babacan sığınmacıları gönderemezsiniz diyor, siz ve CHP göndermenin yoluna bakacağınızı söylüyorsunuz. Sizin çekimser duruşunuzla Ümit Özdağ % 3 puana yaklaşıyor. Ümit Özdağ oyunuzu mu bölüyor yoksa size yol mu gösteriyor, bir düşünün!

Siz 28 Şubat’tan çok çektiniz. O dönemde yaralandınız. Amenna. Size bu konuda çok saygım var. Ama 28 Şubat’ın birinci tetikçisi Nagehan Alçı’yı yanında ağırlayan İstanbul Belediye başkanı nam zata gitmekle siz kendinizle çelişmiş olmuyor musunuz?

Barış Yarkadaş’ın, HDP’lilerin oylarıyla kazanılan belediyelerde İYİ Partililere ihaleler verildiğini iddia etmesi üzerine İYİ Parti, Yarkadaş hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak Yarkadaş İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 107 milyon liralık ihale aldığını belgelemesi CHP’ye değil size karşı bir kumpas girişimi değil de nedir? Barış Yarkadaş unutmayalım ki Gürsel Tekin’in uzaktan akrabası ve kankasıdır! Ayrıca Tekin Kars Digor’lu bildiğim kadarıyla Ermeni kökenli olan Sezgin Baran Korkmaz’ın da akrabasıdır. Ve bunların tamamı da İsmail Küçükkaya’nın kankalarıdır. Bu olaylar zinciri Fatih Altaylı’nın, “Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olursa seçilemez Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürmüş olur,” lafının ardından olmuştur. Temel Karamollaoğlu da hemen Abdullah Gül’ü öne sürmüştür. Bu danışıklı dövüşe, önceden ayarlı bir pazarlık durumuna benziyor. Kılıçdaroğlu, “kendini eleştiren Altaylı’ya ateş püskürüp, “Kimse bize muhalefet etme dersi veremez,” demesi bunları doğrular mahiyettedir ve “Ya o Ya ben” mantığıdır. Bütün bunlar İstanbul İl Başkanınız Buğra Kavuncu Bey’in “sadece Mansur Yavaş kazanabilir” beyanatından hemen sonra gelişen olaylardır. Bu sizi köşeye sıkıştırmak ölümü gösterip sıtmaya razı etmek taktiği değil de nedir? Mesela Kemal Kılıçdaroğlu’na ben oy vermem. Zübeyir Kındıra’nın Kılıçdaroğlu kitabını redakte etmeme rağmen vermem vermem. Çünkü sunduğu o secerenin doğru olmadığını biliyorum, ben genetikçiyim. Ayrıca Barış Efendi’nin bu beyanatı İstanbul Belediye başkanının, görüştüğü İngiliz Elçi’nin ve İsrail’in işine gelir. Bir taşla üç dört kuş, bu ne kar yahu. Demek ki batının kafasında üç aday profili var: 1) Ekrem İmamoğlu, 2) Kemal Kılıçdaroğlu ve 3) Abdullah Gül. Bu üçüne halkın çoğu oy vermez. O zaman otomatikman Batının hala Tayyip Erdoğan’dan vazgeçmediği de ortaya çıkar ki ben şahsen oy vermeye bile gitmem, bu durumda.

Batının Mansur Yavaş’ı istemediği çok belli bu yüzden de Özdağ Biz onun için 100.000 imza toplarız diyor. Koray Aydın Bey, Mansur’u sizden daha iyi bilir. İsterseniz bir sorun. Aynını Ağıralioğlu için söyleyemem! Çünkü onun müslüman olmayan Türk’le işim olmaz lafı size oy kaybettirdi. Siz bir gençle bozkurt işareti yaptığınız halde kaybettirdi. Çünkü inanılmadı.

İYİ Parti’den milliyetçilerin tasfiye edildiğini ve partinin Sorosçuların eline geçtiğini belirterek istifa eden ardından AK Parti’ye katılan İsmail Ok, “Yarkadaş’ın anlattıklarından daha büyükleri de var. Yüzleri kızarıyorsa istifa etsinler. Edemezler çünkü hep birlikte nemalanıyorlar,” demesi sizi üzmesin İsmail Ok’un cemaziyül evvelini de biliriz. Ülkücülere kapımda 200 tane köpek besliyorum, onların oyu yeter,” dediğini daha unutmadık.

Sedat Edip Bucak Bey’i ziyaretiniz size tüm Urfa’yı kazandırır. Bunu böyle bilesiniz. Yeğenleri Ömer’in evinde kaldım. Bucak Devlet adamıdır. Ve çok milliyetçidir. ‘Tüm Şanlıurfa örgütünü isterim’ yanıtı yerine Siz ona ‘Tüm ŞanlıUrfa senindir,’ deseydiniz daha şık olurdu, çünkü Urfa’yı alır. Sedat Bucak ile yaptığınız görüşmenin ardından, Bucakların en büyük rakiplerinden Şıhanlı aşiretinin mensubu Mahmut Cevheri, İYİ Parti Genel Merkezi’ndeki danışmanlık görevinden ve partiden ‘fikir ayrılığını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurdu. Cevherilerin Urfa’da çok önemli olmadıklarını biliyorum. Hatta Kürtlerin ve Altan Tan’ın öve öve bitiremediği tarihteki meşhur Kürt Devleti dedikleri tek devlet olan Mervanilerin aslında Kürt olmadığını, Çerkez olduklarını hatta kocanızın Abazalarından olduğunu ve torunlarının Urfa’da yaşadığını da biliyorum, tanıyorum. O bakımdan Urfa ne Kürt ne Arap şehridir. Öz be öz Türkmen şehridir, biline. Demek ki neymiş, Mervaniler tarihteki önemli bir Kürt Devletidir söylemi palavra imiş! Bu palavra olunca haliyle Kürtlerin Alp Aslan’a yardımı da palavra oluyor.

Siz hele bir fabrika ayarlarınıza dönün de…

Daha neler olacak!!!

Kayyım atanmadan önce Siirt Belediyesi Eşbaşkanı olan Dara Turhan, Twitter hesabından Sedat Bucak’ın Akşener’e ‘Emrindeyiz’ dediğini iddia ettiği bir paylaşımda bu yeterince konuşulmadı. ‘HDP’ye Bakanlık’ liste başı oldu. 6’lı masanın seçmenleri için Bucak’la buluşma sıradan bir konu olabilir ama Kürtlere ölümle buluşmayı hatırlatıyor,” demesi size Kürtlerden bir oy bile gelmeyeceğinin garantisidir! Müslüman Kürtlerden hem de! Buna Yavuz Ağıralioğlu’nun ne diyeceğini çok merak ediyorum gerçekten.

Demek ki mesele din değilmiş, hiç de olmadı…

Yavuz’un kayıkçı pazarlığı yapmasına bakmayın.

Mesele Türk olmak ya da olmamaktır, muhacır kızı!

Dön fabrika ayarlarına da şu % 20 barajını aş!

Ben Türkmenim de!

Her muhacir Türkmendir de!

Ve Türkmen Mustafa Kemal Türkiyesi’nin sahibi ve mayasıdır de!

De de bakalım ne olacak…

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!