REHA ÖREN

Söz okurlarına -2

Yeni isimler… Yeni cepheler…

   10 Mart 1992 tarihinde yayın hayatına başlayan Söz Gazetesi Adana’da olduğu kadar Çukurova bölgesinde de ilkeleriyle bilinen bir gazete olmayı bu günlere kadar sürdürdü, bundan sonra da sürdürecek.

    Teknolojik gelişmelerle birlikte 11 yıl önce kurduğumuz sözgazetesi.com adresi defalarca çökertilmiş, sonuçta başkaları tarafından kullanılmaya başlanılmıştır.

 Çökertilme rekoru kırdığımız dönemlerde bize kala kala ‘Org’ bölümü kalmıştı ve bizler de her şeye rağmen www.sozgazetesi.org’ da elektronik ortamda yayınımızı sürdürmeye devam ettik.

    Söz Gazetesi’nin siyasi iktidarların baskısı sonucunda tirajı düşerken maddi anlamda olmasa bile okunurluk anlamında  www.sozgazetesi.org ile Anadolu’nun bağrında yakılan bir çoban ateşi olma özelliğini sürdürmekteyiz.

    Basının, özellikle de yerel basının bütün sıkıntılarına rağmen Adana’da yaktığımız çoban ateşi süreçte ülke genelinde bilinen bir yayın organı olmaya başlamıştır.

 Sevgili Sedat Memili ve ekibiyle birlikte dostumuz Melih Baki’nin de yazı ailemize katılmasıyla gücümüz daha bir pekişmiş, Söz Gazetesi, www.sozgazetesi.org ve maddi sıkıntılardan dolayı zaman zaman yayınlamak zorunda kaldığımız Türk Sözü Dergisi Anadolu’nun bağrındaki bir siper olmaktan mevzi olmaya geçmiştir.

   www.sozgazetesi.org elektronik yayınımızda özellikle vurguladığımız gibi “Biz, hepimiz 57. Alayın neferleriyiz.

    Bu ilke ile bir Türk evladı olarak üzerimize düşen görevin pek ala bilincindeyiz.

   Söz Gazetesi, Türk Sözü Dergisi ve www.sozgazetesi.org çatısı altında birleşen 57. Alayın neferlerine katılan sayın Zahide Uçar hanımefendiye, sayın Suay Karaman’a okurlarımızın huzurunda neşren ‘Hoş geldiniz’ demeyi borç bilirim.

Söz Yazı ailesini uluşturan, Mustafa Yıldırım, Anıl Çeçen, Hüseyin Mümtaz, Osman Çataloluk, Cihan Dura, Atabay Düzenli, Hakan Düzenli, Aytekin Ertuğrul, Tamer Uman, Turan Feyizoğlu, Mustafa Hüseyin Uslu, İsmail Arlı, ve Zahide Uçar, Mahiye Morgül ile Kültür ve Sanat Yönetmeliği’ni üstlenen Neslihan Dağlı hanımefendilere özellikle teşekkür ederim.

    Siperden, mevziye, mevziden yeni cephelere yol aldığımızı, aziz okurlarımıza muştulamak istedim.

  Çok ‘klasik’ olacak belki amma velakin “Bizi izlemeye devam edin.”

Başta akıl sağlığınız olmak üzre lütfen kendinize dikkat edin.

 Üstat Mustafa Yıldırım ağabeyin dediğince “Savaşmadan ölmek yok.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!