AYTEKİN ERTUĞRULKÖŞE YAZARLARI

Seçime Girecekler İçin Etik Manifesto

Türker Ertürk Amiralimiz CHP ye girerken Seçime girecekleri için manifesto başlığı ile bir bildiri, yayınlamıştır. Bu bildiri “Seçime girecekler için Etik Manifesto” adını taşımaktadır ve bu sadece bir bildiri değil aynı zaman da seçildiği takdirde uyacağı ilkeleri açıklamaktadır. Bildiri doğrudur. Ama eksiktir. Seçime girecekler için Etik Manifesto  denildiği zaman “Türk milletinin tam manasıyla iflasa sürüklenmesi demek olan açık bütçeleri ve  enflasyon belasını”  etik manifestonun dışında  tutmak asla doğru değildir Bu nedenle 7 maddelik manifestoya italik büyük harflerle 8. Maddeyi de ekliyor ve seçimlerde adaylarda aramak üzere Türk milletinin yüksek takdir ve bilgilerine arz ediyorum. Başarılar dilenir. 

Seçime Girecekler İçin Etik Manifesto 

  1.  Her yıl akçeli işlerimi bağımsız bir denetleme kurumuna denetlettireceğimi ve sonuçlarını ilan edeceğimi, 
  2. Çıkar çelişkisine neden olabilecek ikinci bir iş yapmayacağımı, 
  3. Şahsıma avantaj sağlayabilecek özlük hakları değişikliklerinin bir dönem sonra yürürlüğe girmesi yönünde teklif getirip oy vereceğimi, 
  4. Hakkımda yapılabilecek araştırmaları etkileyecek konumda bulunduğum takdirde yürütme görevinden istifa edeceğimi, 
  5. Tüm yolsuzluk araştırmalarına kabul oyu vereceğimi, 
  6. Siyasi faaliyetler dışındaki dokunulmazlık olanaklarından yararlanmayacağımı, kendimle ilgili olarak böyle bir talep olması halinde bu yönde oy kullanacağımı, 
  7. Bakanlık görevine atanmam halinde, tüm ülke için kullanmam gereken bakanlık imkânlarını seçim bölgeme ayrıcalık sağlayacak şekilde kullanmayacağımı taahhüt ediyor, bu taahhüdümün herhangi bir yolla denetlenmesine hiçbir şekilde karşı çıkmayacağıma söz veriyorum. 
  8.  TBMM de görevde olduğum sürece Açık bütçelere EVET oyu vermeyeceğim. Açık bütçelerin T.C. Anayasa Mahkemesi’ne götürülerek iptalleri için tüm gücümle çalışacağım. Denk olmayan hiç bir bütçenin kabulüne ve uygulanmasına asla geçit vermeyeceğim bu uğurda tüm varlığımla mücadele edeceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.

     

Demokratik Rejim ve İsmet İnönü 

Sayın Güner Yiğitbaşı diyor ki:Anketlere göre seçimi kaybedeceği, hatta tekrar aday dahi olamayacağı tartışılan bir partili cumhurbaşkanı demiştir ki: “İstikametini kaybetmiş, avara kasnak gibi dolaşanlara, bu memleketi teslim edemeyiz.” sözü, tüm muhalefet partileri ve demokrasiden yana halkımızın, üzerinde ciddi olarak durmaları ve düşünmeleri, bu sözün üzerine gitmeleri, sivil illegal örgütlenmelere dağıtıldığı iddia edilen kayıp ve kayıt dışı silahların, ülkenin demokrasisinin sonu olmaması için, hayati önem taşımaktadır. 09/07/2021 

Allah hiç kimseyi Türk milleti, için doğru olan yoldan( Denk bütçeden laik eğitimden demokratik hukuk devletinden. Yurtta sulh cihanda sulh ilkesinden vs..) ayırmasın. DP hukuk devletinden ayrılma yoluna girince İsmet Paşa’nın yaptığı tarihi uyarıyı bu gün tekrar hatırlayalım mı? Ne dersiniz. Hatırlayalım. 

Biz “demokratik rejim” dedik,  demokratik rejim kurulmuştur. 

Bu demokratik rejimi istikametinden ayırıp “baskı rejimi” haline götürmek tehlikeli bir şeydir. 

“Bu yolda devam ederseniz,
ben de sizi kurtaramam.” (
Sağdan “bravo” sesleri, soldan gürültüler.) 

Artık bunlar geride kalmalıdır. Onun için DENK bütçe+ Laik eğitim+ Akıl ve bilim gereklidir. Yüce dinimizim emirleri olan; 

 “beşikten mezara bilim okumak” gereklidir.( Her Müslüman her gün en az 10 sayfa kitap/yazı okumalıdır. Eğer bunu yaparsa beş vakit namazın sağlayacağı sevap kadar sevap kazanabileceği de söylenebilir.) 

 Komşumuz açken onu doyurmadan uyumak bize haramdır. Komşumuzu aç bırakmak için gelen harici bedhahlarımıza izin vermek haramdır. 

 Komşumuzu ezecek ezdirecek siyasi ve ekonomik anlaşmalar düzenlemeler yapmak haramdır, günahtır ve hukuk dışıdır.. 

 Yüce dinimizce haram olan her şey Anayasal hukukumuza ters düşer. Bu nedenle Haram olan her şey hukuksuzdur. Anayasamızı ihlaldir.  

Anayasayı ihlal ise her karış toprağı şehit kanaları ile sulayarak Cumhuriyeti kuran Türk milletine ihanettir. 

Başkanlığın Üç Yıllık Karnesi 

9 Temmuz 2018 de Türkiye’de  Başkanlık sistemi resmen ve fiilen başlamıştır. O tarihten bu yana 3 yıl geçti. CHP sözcüsü Sayın Faik Öztrak şöyle diyor: Sofraların bereketi kaçtı. Orta direk tamamen çöktü. Evet aynen öyle odu. Bir ABD doları 4.540.000 TL idi. Bu gün ise 8.700.000 TL dir. Bunun sebebi ise açık bütçeleredir. 2019 yılı bütçe açığı 81 Milyar TL dir. 2020 ise 139 Milyar TL ve 2021 ise 246 Milyar TL dir. Bu karanlık yoldan çıkmanın tek yolu vardır DENK bütçeye dönmektir. CHP burada samimi, ise açık bütçeleri Anayasamız gereğince Anayasa Mahkemesi’ne neden götürmez. Türk Milletine sayın CHP sözcüsü bunu da açıklasın. 

NOT:  

Bu haftanın notu: Denk bütçe durağında durmayan otobüse asla binmeyin. 

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.