SEFA YÜRÜKEL

CEM EVLERİNE SALDIRI TÜRKİYE’Yİ BİRLEŞTİRMELİDİR.

Bence Ankara’da 5 Cem Evi’ne yapılan saldırı, Türkiye’nin birliği ve dirliğine karşı yapılmış bir saldırıdır.
Bu konun çözümünün yolunu, ve provakasyonları boşa çıkartmanın da yolunu, Türkiye’nin bütünlüğü ve birliği çerçevesinde Türk Milletinin kendisi, Cem Evleri’nin ibadethane olduğu ve aynı zamanda Türk Milleti’nin de  kendi iç meselesi olduğu şeklinde  konuya sahip çıkarak yapması gerekiyor. 
Aksi taktirde bazı iç ve dış kötü niyetli güçler bunu kendi lehine kullanabilir. 
Özellikle Alevi Bektaşi inanç toplumunun %3 temsil eden yurt içinde ve yurt dışında ki çeşitli dernek, vakıf ve kurumlar kendiİlişkileri çerçevesinde konuyu uluslararası güçMerkezlerinin arenasına taşıyabilirler. 
Bilindiği gibi Alevi Bektaşi kurum ve kuruluşlarının içinde niyeti iyi olanlar olduğu gibi çok azınlıkta da olsa da batılı emperyalist güçlerle iş birliği içinde olanlarda var. 
Ama Türk Alevi Bektaşi inanç toplumu, her zaman Cumhuriye’te, Atatürk’e  bağlıdır ve Türk Milletinin bir öz ferdi olarak dış güçlere hiç bir zaman itibar etmemiştir. TÜRKMEN OLDUKLARI içinde  etmezlerde. 
Burada Türkiye’de ki ve yurtdışındaki geniş Alevi Bektaşi inanç toplumunun, konunun muhattabının sadece Türk Milleti olduğunun vurgusunu yapması ve bu sürüncemede olan ve görmezlikten gelinen önemli iç sorunun, özellikle Cem Evleri’nin ibadethane olmasının tanınması konusunun,   Türk Milletince çözüleceği algısını yaratması ve Alevi Bektaşi olmayan diğer inanç gruplarınında Alevi Bektaşi kurum ve kuruluşlarına, özelliklede bir Türk inanç kurumu olan Cem Evlerine sahip çıkması gerekmektedir.
Bu yapıldığı zaman Alevi Bektaşi inanç toplumunu. içine sızan mandacıların ve Alevi Bektaşi düşmanı güçlerin ve Türk Milletinin tümünü hedef alan kötü niyetli  tüm çabaların,  yapacakları düşman faliyetler tümden boşa çıkacaktır.
Bura da tabiki Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi yada gayri resmi tüm kurum ve kuruluşlarına, STK  ve siyasi partilere, birey olarakta  tüm vatandaşlara birlik ve beraberlik için, haklı temelde terörle mücadele için ve dış müdahaleleride boşa çıkartmak için,  Alevi Bektaşi inanç toplumuyla dayanışma içerisine girip, konuyu Türkiye’nin kendi iç konusu yaparak çözmesi gerekmektedir.
Türkiye bu konuda kenetlenmeli, bu saldırıyı istismar edecek olanların 5 kol faliyetlerini hep birlikte önlemeli, Türkiye’de ki ve Yurtdışında ki Alevi Bektaşi inanç toplumu ve diğer inanç toplumları karşılıklı haklara saygı ve sevgi temelinde birlikte düşmanlık yapmak isteyen güçlere karşı tek yürek olmalıdır. 
Çünlü Alevi Bektaşi’nin  dermanı, Alevi Bektaşinin içinde bulunduğu ve öz  be öz Türkmen olan  tüm bireyleri  ile yüce Türk Milletinin  kendisidir . Başkası değil. 
Sorunu çözecekte Slevi Bektaşi’si ve Sunni’siyle hep birlikte büyük Türk Milletidir.
Bu konuda net olunmalıdır.Konu yalpalanılmaması  ve tutarlı olunması gereken bir konudur.
Burada her Türk’e önemli görev ve sorumluluk düşmektedir.
Demedi demeyin.
Her zaman olduğu gibi bağımsızlıkçılar:Atatürk’le kalın Cumhuriyetle kalın Bilimle kalın Akılla kalın Hoşçakalın

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.