SEFA YÜRÜKEL

İYİ VE SORUMLU VATANDAŞ OLAN DÜŞMANA DA ASLA YAR OLMAZ.


Öyle bir zamandayız ki bazı zatların: TSK, Polis, Jandarma ve MİT’in Türkiye içinde terörizme karşı kazandığı başarılara ve Türk Devlet kurumlarının en son Suriye ve Irak harekatlarının da başarılarına sevineceklerini beklerken, aynı zatların kendilerinden hiç beklenmeyen bir şekilde bu başarılara karşı tam bir zıt tavır alıp ve de “ aman ha, bu harekatları desteklersek RTE bundan kazanç sağlar “ diyecek kadar düştüğünü ve o kadar kıskançlaştığını, ihanet içinde olduğunu, berbatlaştığını, sefilleştiğini, düşkünleştiğini ve kendini bu arada da “Atatürkçü, Müslüman, Ülkücü, Muhafazakar, Milliyetçi, Demokrat, Devrimci, Liberal, Sosyal Demokratım” diye topluma pazarladığını görüyoruz.  

Ve bunlarla herhangi bir yerde karşılaşılaştığınızda da, bunların söylemlerinden ve yorumlarından dolayı da karşınızda bir ABD ve PKK sempatizanı yada militanı var sanıyorsunuz.
Gerçektende bu zatlar bugün kendilerini ne kadar allasalar ve pullasalarda, ne kadar RTE’yi bahane etselerde, bu zatların argümanlarından gerçekten TC’ne karşı gerçek kimliklerinin düşmanca olduğunu görüyorsunuz. 
Ey Türkiye’nin Yurtsever İnsanları.
Bugünlerde gerçekten ortalıkta o kadar aydınım, demokratım, sosyal demokratım, muhafazakarım, müslümanım, Atatürkçüyüm, liberalim, hümanistim, sosyalistim, milliyetçiyim, ülkücüyüm, vatanperverim, devrimciyim vs diyen o kadar cahil varki, TSK ve MİT tarafından Suriye ve Irak içlerinde terörizme ve emperyalizme karşı yapılan başarılı operasyonların, zorunlu olarak, Türk Devleti ve Milleti’nin bekası için bir devlet insiyatifi olduğunun farkında bile değiller. 
Bunlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin zorunluluklarından doğan bu başarılı operasyonları cahilce ve küstahça AKP ‘nin önümüzdeki yapılacak seçimler için bir girişimi sanıyorlar.
Gerçekten bu kafayla bunlar, emperyalizmin ve terörizmin yani düşmanın safında bile yer aldıklarının ve düşman otoritesinin propaganda makinalarına boyun eğip, düşman tarafından yönlendirilip ve  kullanıldıklarının bile farkında değiller.
Bunlardan bu millete ve devlete bir hayır gelirmi? Gelmez tabiki.
Ne yapalım o zaman bunları diyorsanız?
O zaman bunun cevabı ise bunları derin ve çürük bir siyasi çöplüğe atmak ve üzerlerinide bir betonla kapatmak en doğru olanı olmalıdır.
Çünkü işe yaramazlar. Çöp kokuyorlar. Çok korkuyorlar. Çok zararlılar.
Bunlar gerçekten bu halleriyle hiç bir zaman adam olamazlar. 
Ve bu “tür otlar” millet ve devlet içinde fazlalık ve zararlıdırlar.
Tüm bunların sebebiise aynen Stanley Milgram’ın dediği gibi;
“Sorumluluk duygusunun ortadan kalkması, otoriteye boyun eğmenin en önemli sonucudur.”
Sorumluluktan kaçan kişi bildiğiniz gibi en sonunda  “ya davulcuya yada zurnacıya varır”. Savrulur.
Bunlarında bu konuda, bugün, aynen böyle olduklarını görebiliyoruz. 
Ve bunların, bugün siyasi olarak RTE ile akılcı bir biçimde, Atatürk ilke ve devrimlerini fiilen savunup ve bunları yaşam şekli haline getirip mücadele edeceklerine, bunun dışına çıkıp ve siyasi olarak ve kişisel çıkar hesabı yaparak, her türlü iblisle sırf körü körüne bir RTE düşmanlığından ya da RTE’yi bahane ederek ve O’na nefretinden dolayı, sonucu vatana ihanet bile olsa, bunların göz göre göre ABD emperyalizmi ve bir terör örgütü olan PKK ( HDP) ile “yatağa girdiklerini “ görüyoruz. 
Onun için siz siz olun, her hangi bir yerde bu zatlarla karşılaştığınızda, eğer vatanınızı ve milletinizi çok ama çok seviyorsanız aman çok dikkatli olun ve hilelerine asla kanmayın emi!
Çünkü Canlar,
Bir gerçek T.C. vatandaşının karakteri, T.C.’nin  kuruluş felsefesine ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığına ve onları günlük hayatında güncelleyerek içselleştirmesinde, her vatandaşa Atatürk gözüyle bakmasında, emperyalizm ve işbirlikçilerine karşı onurlu bir Türk vatandaşı olarak  bireylerin özgür vatandaşlığı bilinciyle hareket edip kendi sorumluluklarını yerine getirmesiiçin ve kendi milleti için ve tam bağımsız ve demokratik bir Türkiye için cesaret ve akılı birleştirerek mücadele etmesinde saklıdır.
Yani siz siz olun, iblislere karşı iyi bir vatandaş olun, sorumluluğunuzu bilerek hareket edip, siyasi nefretten sakınıp, akılcı, bilgi ve bilime dayalı karşınızda kim olursa olsun ona karşı, devlet ve milletinizin bekası için siyasi bir mücadeleyi seçin. 
Ve de hataya düşmeden öncede neden bunları bize daha önce demediniz vs de demeyin!
Her zaman olduğu gibi bağımsızlıkçılar:Atatürkle kalınCumhuriyetle kalınBilimle kalınAkılla kalınHoşçakalın

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.