SEFA YÜRÜKEL

TERÖRİZM’ KONUSUNDA, NATO, AB, TC ve Bay TAYYİP NEYİN NERESİNDE?

Bilindiği gibi, terörizm ve terör konusu ciddi ve ilkeli bir mücadele ister. Tarihte ve bugünde var olan terörizm ve terörist örgütler, adı belli bazı güçler ve ortak dostlar tarafından ülkelere ve milletlere karşı desteklenir ve kollanılır ve kullanılırlar. 
Bugünde bunun örneklerini çok görüyoruz.  
Bugünde maalesef, devletler, liderler, kurumlar düzeyinde ise  çoğu zaman söylenenler ile yapılanlar bir birini tutmuyor.
Bu konuda Türkiye ve dost bildikleri ülkeleri, kurumları incelemekte belliki bir yarar var. 
Öncelikle terörizmden ve terör örgütlerinden çok çeken Türkiye’yi  ele alalım ve bu konuda yöneticilere ve devlet aygıtına bazı sorular soralım.
Öncelikle dedik başlayalım o zaman,
Bay Tayyip  ve TC Devleti’ne soruyorum : madem PKK ya terör örgütü diyorsunuz, o zaman PKK’nın TC Devletinde ‘yasal’ bir alt birimi olan HDP’nin, vakıflarının ve derneklerinin  TC’de, özelliklede TBMM’de ve Belediye Meclislerinde, Muhtarlıklarda ve İl Meclislerinde ne işi var?
Gelelim günlük konumuza, evet İsveç ve Fillandiya’nın PKK’ya ve FETÖ’ye  destek verdiği doğru. Elindeki veto fırsatından dolayı dişin onlara geçiyor. 
Peki  ama bu işi yapan sadece onlar değilki.
ABD PKK’yı  kuran ve destekleyen bir devlet olarak bunu yıllardır ayan açık yapıyor. Bu konuda Pansilvanya, Suriye ve Irak sahaları bunların en iyi örnekler değilmi?. 
Siz, Finlandiya ve İsveç’e, bunlar  NATO’ya giremez, sebebi ise bunlar PKK’ya ve FETÖ’ye açık destek veriyorlar derken, ABD’, Fransa, Hollanda,  Belçika, Almanya vs neden NATO’dan atılsın, çünkü terörizme destek veriyorlar demiyorsunuz?
Bilindiği gibi, ABD nin patronu olduğu NATO’nun Türkiye hariç tüm üye ülkeleride PKK’ya her türlü desteği veriyor ve PKK’yı değişik isimler altında kullanıyorlar. Bu konuya neden yaptırım yaparak değinmiyorsunuz?
Girmek istediğiniz klüp olan AB ve ona üye ülkelerde PKK’ya aynı desteği veriyor. Buna ne diyorsunuz?  Orada işiniz ne?
Terörizme destek veren ülkeleri bazen ve zaman zaman bazı salvolarla Meclislerinize PKK’yı sokuyor ve onları milletvekili ve bakan yapıyorsunuz diye eleştirken, peki elin oğlu size  bu sizin meclisinizde ki HDP ve DBP ne oluyor demezmi?
Aman be adam önce siz devletin başı olarak ve TC devleti olarak Türkiye içinde ne yapacağına karar ver demezmi? 
Yine madem bir yandan bu ülkeler terörizmin destekçileri diyorsunuz, bu doğru zaten, saklamıyorlarda, o zaman bunların NATO’sun da ve AB kulüplerinde sizin devletin başı ve TC Devleti olarak işiniz ne?
Bir terör örgütünün alt birimi olan (ve bunu bal gibide siz ve devlette biliyorsunuz) bu  HDP’nin ve DBP’nin TC’nin TBMM’de ve Belediye meclislerinde, vakıf ve dernekler akarakta  TC’de işi ne? 
Bunun adı ne biliyormusun Bay Tayyip ve TC devlet yetkilileri, özellikle de hukuk açısından Yargıtay Başsavcılığı ve Anayasa Mahkemesi yetkilileri, PKK’ya  karşı  bu yaptığınız demokrasi değildir. Bunun adı ilkesizliktir ve hukuksuzluktur. Lakayitlik ve ciddiyetsizliktir. Devlet ve hukuk nedir bilmemektir.
Sorularıma bu konuda yine devam ediyorum, peki Bay Tayyip ve TC Devleti, İsveç ve Finlandiya’ya karşı aldığınız haklı tavrı ABD, Hollanda, Almanya, İngiltere, Belçika vs gibi ülkelere vs karşı niye almıyorsunuz? 
Neden bu terör destekçisi dediğiniz ülkelerin hala klüplerine üye olmak istiyor veya orada üye kalmaya devam ediyorsunuz? 
Neden PKK’nın alt birimleri olan HDP yi ve DBP’yi TC’de kapatmıyorsunuz? 
İspanya, Fransa, İngilterenin yaptığı gibi,  bu tip örgütlerinin TC’de ki  ‘legal’ uzantılarını Neden yerle yeksan etmiyorsun?
Bu konuda ciddiyet ve samimiyet sizin için dört başlı canavarmı yoksa Bay Tayyip ve TC Devleti?
Bay Tayyip, bu konuda samimiyet ABD & Co. larıyla bu konuda ciddi ve ilkeli  olarak uğraşmak örgütsüz halka sürtük demeye benzemiyor değilimi?
Ve Bay Tayyip ve TC Devleti, Finlandiya ve İsveç NATO’ya giremez derken, DİĞER ÜYE ÜLKELERDE teröre destek verdikleri için NATO’dan çıkarılmalı neden demiyorsunuz! Bildiğiniz gibi  bu sizin hakkınız değilmi? Yoksa bu hakkınızı biliyorda kullanmıyormusunuz? 
AB içinde de üye olarak yer alan devletlere, terörizme desteklerinden dolayı, bu anlamda da  insan haklarına uymayanlar olarak, AB’ye üyelik şartlarına uymadıklarından dolayı aynı şeyleri söylebilirmisiniz? Sürtük teröristlerin sürtük başları ve suçlular diyebilirmisiniz mesela?
İsterseniz tabiki diyebilirsiniz. Neden demiyorsunuz? 
Bence diyebilirsiniz. Çünkü terörizm ve terörizme destek, terörizmi ve terör örgütlerini kullanmak bir insan hakkı ve demokratik bir tutum değil değilmi? Bundan dolayı sürten ve onları orda burda sürttüren organik terör örgütleri bağlantılarından dolayı bunlara sürtükler de diyebilirsiniz değilmi? İsterseniz tabiki  bal gibi diyebilirsiniz.
Peki bu konuda ne diyorsun?
Ha birde Bay Tayyip, Amerika’ya, Fransa’ya, İngiltere’ye, Hollanda’ya, Almanya’ya vb gibi lere ve bunların Başkanlarına da  terörizme destek veren sürtük ülkeler ve sürtük başları neden demiyorsunuz? 
Diyemiyorsunuz! Çünkü  onlar Türk değil değilmi? 
Rezalete bakın,Bir terör örgütü ( PKK) şu anda TBMM ve Belediyelerde, adamlar eski ve yeni Meclis üyeleri olarak TC Devletinden maaş ve ‘parti’ olarakta halkın vergilerinden alınan girdilerden yani  milli bütçeden destek alıyorlar, peki sizce bu durum ve tutum teröre bir anlamda destek değilmi Bay Tayyip ve TC Devleti yetkilileri? 
Bence destek. Hende bal gibide destek.
Yoksa, bu terör örgütünü TBMM’de ve Belediyelerde barındırmak sizce demokrasi ve insan hakkımı Bay Tayyip ve TC Devleti?  Bundan dolayımı yaptırım uygulamıyorsunuz? 
Sorularım acı değilmi?
Yine  bir daha yine soruyorum ve cevap verin lütfen, terörist bir  örgütün temsilcilerinin TBMM’de ve Belediye Meclislerinde olması ne zaman hukuki, demokrasi ve insan hakkı oldu Bay Tayyip ve TC  Devleti?
Bu durum neden Türkiye’de oluyorda, İspanya’da , Almanya’da, İngiltere’de, Amerika’da  ve Fransa’da  vs olmuyor Bay Tayyip ve TC Devleti?
Bence son 40 yıldır hala hemde hala bu konuda halk açısındanda açıklıklara ve tatmine çok ihtiyaç var Bay Tayyip veya TC Devleti. İnsanlar olayı hala anlamadılar çünkü. Bir türlü bitmeyen küçük ve büyük resimdeki bu olayı gerçekten anlamadılar. Nasıl anlasınlar? Halk devletimiz var diyor . Bizi korur kollar diyor ve öyle sanıyor saf halk.
Ama ben yutmam,  bunun neden böyle olduğunu halka açıklarmısınız lütfen? 
Son olarak,  sizler ey bu işe karşı mücadeleden sorumlular, TC’de devletin başı ve devlet olarak bence bundan sonra Türkiye’nin geleceği için bu konuda lütfen eğri oturup doğru konuşun ve de terörizme karşı ise eğer varsa bir pirensibiniz o zaman yaptırım uygulayın. HDP ve DBP’yi TC’de yerle yeksan edin. Önce içeriyi temizleyin.
Bu işi bilmiyorsanız o zaman;Biraz Atatürk okuyun!Atatürk’ün yaptığını yapın!
Hangi terörist isyanları Atatürk’ün nasıl bastırdığını, verdiği emirleri ve aldığı sonuçları iyi İnceleyin! 
Atatürk’ten, bir devlet içe ve dışa karşı nasıl kurulur ve kollanır onuda iyice öğrenin.  Bu konuda samimi ve ciddi olun.
Bence bu konuda da Atatürk gibi olun!O zaman  başka bir akla bilimsel, siyasi, İdeolojik olarak  ihtiyaç yok olduğunu da göreceksiniz zaten.
Her zaman olduğu gibi bağımsızlıkçılar: Atatürk’le kalın Cumhuriyetle kalın.

 Hoşçakalın!

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.