TEVFİK DİKER

CHP’Yİ KENDİ TAKTİĞİ İLE YENMEK…

2019 yılı yerel seçimlerinde CHP; ilçe belediyelerinde iyi hizmet etmiş, halkın içinde olan Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Ekrem İMAMOĞLU (Anap kökenli bir ailedendir) ve Beypazarı Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ (Ülkücü kökenlidir) ile AK PARTİ ’nin genel merkez tarafından belirlenen adayları Binali YILDIRIM ve Mehmet ÖZHASEKİ’ye karşı zafer kazanmışlardı.

CHP, 2019 yerel seçimlerine AK PARTİ ’ye Ankara Büyükşehir Belediyesinde 124.489 oy fark atmıştır.

2019 yılı yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesine aday çıkarmayarak Mansur YAVAŞ’ı destekleyen iki büyük partiden İYİ PARTİ 28. dönem milletvekili genel seçimlerinde Ankara genelinde 499.658 oy, Yeşil Sol Parti 111.746 oy almıştır. Diğer ittifak partilerinin aldığı oyu saymazsak bile 610.000’i aşkın oyun büyük çoğunluğunun Mansur YAVAŞ’a gittiği aşikârdır.

Mevcut konjonktürde; AK PARTİ ve MHP’nin tek adayla gideceği, İYİ PARTİ ve Yeşil Sol Parti ’nin büyükşehirlerde aday çıkarma eğilimleri neticesinde AKP’nin Ankara halkının içinde olan ve sevilen mevcut ilçe belediye başkanlarından biriyle ipi göğüslemesi sürpriz olmayacaktır.

Bir Ankara’lı  seçmen olarak uzun süredir yaptığım temaslar neticesinde benim kanaatim Keçiören Belediye Başkanı Turgut ALTINOK’un yapılacak yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok rahat kazanacağı yönündedir.

2019 yılı yerel seçimlerinde Ankara’nın diğer tüm ilçelerin çoğunluğunda CHP’nin önünde yer alan AK PARTİ’nin CHP’den 316.000 fark yiyerek seçimi kaybettiren ilçesi olan Çankaya’nın bir seçmeni olarak Turgut ALTINOK’u destekleyeceğimi tüm kamuoyuna saygıyla duyururum.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.