ZAHİDE UÇAR

OSMANLI’YI YIKAN ZİHNİYET OSMANLICI OLABİLİR Mİ?

Bugün bir ezber daha bozalım mı?

AKP Osmanlıcılık iddiası ile siyaset yapıyor. Muhalefet AKP’yi Osmanlıcı diye suçlayarak, tahterevalli oyununa ortak oluyor. AKP Osmanlıcı değil, tam tersine Osmanlı’yı yıkanların mirasçısıdır. Doğru okudunuz. AKP Osmanlı devletini Sevr’e taşıyan dönme devşirmelerin mirasçılarıdır.

Şaşırdınız mı? Şaşırmayın.

Milletin önüne kurgulanmış bir film konuyor ve herkes sadece o film üzerinden eleştiri yaparak gerçeği ters yüz ediyor.

***   

Egemen Bağış 2006 yılında ABD’de;

‘Biz Osmanlı’nın 1860 MİSYONUNU’ temsil ediyoruz’ dedi. Yani, Duyun-u Umumiye’ye götüren sürecin başlangıcını temsil ettiklerini söyledi.

Osmanlı binlerce yıllık Türk tarihinin bir parçasıdır. Yavuz Sultan Selim’e kadar Türk Devleti idi. Yavuz’un hilafeti ve Emevi alimlerini(!) getirmesiyle birlikte Türkler devletten dışlandı.  Anadolu’ya hiçbir hizmet gitmediği gibi, Türkler vergi adı altında adeta haraca kesildi. Yolu, okulu olmayan, sağlık hizmeti alamayan Türkler, cepheden cepheye sürülerek kırdırılıyordu.

***    

Okuyan, yönetimde söz sahibi olan, üretimden sanata-zanaata hükmeden dönme devşirmeler, Osmanlı’nın 1. Sınıf vatandaşı idi. Birçok ayrıcalıkları vardı. Osmanlı’yı ahlaken çökerttiler. İdarecilik yaptıkları vilayetlerde halka zulmettiler. Üretemeyen, buğdayı bile satın alan Osmanlı, çağın çok gerisinde kaldı. Borçlandı, borçlandıkça ülkenin neyi var, neyi yok, üzerine yabancılar çöktü. Milli olan hiçbir şey kalmadı. Osmanlı ekonomisi batınca, azınlıklar ve devşirmeler köklerine dönerek yabancılarla işbirliği yaptı.  Osmanlı’yı yıkıma götürdüler. Annesi Türk olan padişah Genç Osman’ı tecavüz ederek öldürdüler.  Padişahları tahtından indirenler de dönme devşirmelerdir.

***    

Atatürk ve silah arkadaşları Türk Halkını arkasına alarak itilaf devletlerini dize getirdi. Ve Türk Milletinin hakkı olan devletlerini geri verdi.

SONUÇ: Son Türk Kağanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir TÜRK İNKİLABI gerçekleşti.

Kurtuluş Savaşı sadece dış düşmana karşı verilmedi. Köklerine hizmet eden dönme-devşirmelere, Kuvayi İnzibatiye’ye(saray ve İngiliz ordusu) karşı da verildi. Kurtuluş Savaşında yenilen dış ve iç düşman, bu yenilginin acısını asla unutmadı. Türk Devletine karşı işbirlikleri de asla kesintiye uğramadı.

ŞİMDİ;

Etki ajanı rolüne soyunanlar, ‘GERÇEK TARİH’ diye sahte tarih üretiyor ve diyor ki;

‘Bize Osmanlı tarihi okutulmadı(!)’

YALAN! Hem de kocaman bir yalan!

Yavuz sonrası Osmanlı’nın devşirme fetvasıyla yaptığı Türk katliamları, ahlaki çöküş, haraç gibi vergiye kesilen Anadolu Halkının dibe vuran fakirliği hiç anlatılmadı. Osmanlı, hayranlık uyandıracak bir anlatımla kafalara işlendi. Bir tek Vahdettin’in hainliğini saklayamadılar. Gerçekte ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurduğu ülkede halkından gizlendi. Heykellere hapsedilerek, gerçek yaşamın içinden çekilip alındı. Atatürk anlatılıyor gibi yapılarak gerçek Atatürk’ü sakladılar ama Osmanlıcılığa sinsi bir yatırım yapıldı. Osmanlı hayranı bir nesil yetiştirildi. Çünkü T.C. Devletini yıkabilmek için milletin önüne kutsiyet atfedilmiş bir değer konmalıydı. Din sosuna batırılmış sahte Osmanlıcılık… Biz bu gerçeği bugün çok daha açık görebiliyoruz.

Osmanlı Padişahlarına kutsiyet atfederek, zamanın sahipleriydi(evliyasıydı) diye anlatanlar, Atatürk’ü alkolik olarak anlatıyor, Osmanlı padişahlarının içtiği içkiyi saklıyordu.

Kısacası;

Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Milletini arkasına alarak gerçekleştirdiği Türk İnkilabı 1946 yılına kadar devam etti. 1946 yılından sonra devşirmeler devleti tekrar ele geçirdi. Henüz güçlenememiş olan Türkler, devletine sahip çıkamadı. Paradan ve yönetimden el çektirildi. Bu işgal AKP devleti ele geçirene kadar örtülü götürüldü. AKP örtülü işgal ile yetinmedi. Kurtuluş Savaşında yenilenlerin mirasçıları olarak, T.C. Devleti ve Türklerden intikam alma siyasetini çok açık bir şekilde yürüttü.

***   

Kurtuluş Savaşını inkar ettiler. Taşra teşkilatlarındaki Kurtuluş Savaşı müzelerinden Kurtuluş Savaşı ismini kaldırdılar. Her yerden T.C.’yi sildiler. Türk yok, Türk olmaktan kurtulduk dediler. Cumhuriyetin simge isimlerini yok ettiler. Bütün kontrol mekanizmalarını yok ederek, gerçek bir devletten, korsan devlete geçiş yaptılar.

 T.C. Devletinin kurulmasıyla ayrıcalıklarını kaybeden devşirmeler, kaybettiği ayrıcalıklarını tek tek geri alıyor. Vergi vermiyorlar. Türk Halkını vergi adıyla haraca kestiler. Yargılanamıyorlar. Askere gitmiyorlar. Osmanlıyı sömüren Galata Tefecileri güncellenmiş haliyle;

İş adamı, bankacı, bürokrat, siyasetçi kılığında milleti soymaya, ülkeyi yağmalamaya devam devam ediyor. Osmanlıyı borç batağına sürükleyenlerin varisleri, Türkiye Cumhuriyeti Devletini borç batağına sürükledi. Osmanlı aydınlarını İngilizlerle işbirliği yaparak Malta’ya sürgüne yollayanların varisleri, ABD ile işbirliği yaparak Ergenekon ve türevi operasyonları yaptı. Hedef aynı, mantık aynı, ahlak aynıdır. Osmanlı’yı Sevr’e taşıyanlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletini Sevr sürecine sokmuştur.

***      

Osmanlı’yı önce çöküşe, sonra yıkıma götürenlerin mirasçıları Osmanlıcı olabilir mi? Onlar Osmanlıcılığı T.C. Devletini yıkmak için kullanıyor.

Onlar Türk Devleti olan Osmanlı’yı geri istemiyor. Onlar, padişahını(Genç Osman) tecavüz ederek öldürdükleri Dönme-devşirme saltanatını geri istiyor. Türklerin ölüme sürüldüğü, soyulduğu, aşağılandığı, iftiralarla idam edildiği devşirme devleti geri istiyor. 

Osmanlı’yı yıkan devşirmelerin mirasçılarına Osmanlıcı demek, gerçeği örtmektir. Bir yalana, bir oyuna güç kazandırmaktır.

Osmanlı’nın bütün yönetim mekanizmasını ele geçiren devşirmeler, kökleriyle bağlı oldukları devletleri arkasına alarak Osmanlı’ya meydan okudu. Osmanlı ekonomisini yağmaladı, yağmalattı.

Mirasçıları;

Küresel şirketleri ve Siyonist lobileri arkasına alarak Türk Milletine meydan okuyor. Türk Milletinin ekonomisini yabancılara yağmalattı, yağmalatmaya-yağmalamaya devam ediyor.

Kurtuluş Savaşında milletini arkasına alarak düşmana meydan okuyanlar, milletiyle Türk İnkilabını gerçekleştirdi.

Günümüzün devşirmeleri, Türk Milletinin düşmanlarını arkasına alarak Türk Milletine meydan okuyor.

Bu dönme devşirmelerin elinden Osmanlıcılık elma şekeri alınmalı, gerçek millete anlatılmalıdır.

AKP OSMANLICI DEĞİL, OSMANLI’YI ÇÖKÜŞE VE SONUNDA YIKIMA GÖTÜRENLERİN VARİSLERİDİR.

HEPSİ BU!

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!