ÜMİT YALIM

19. Adamız da İşgal edildi. Adalar (Ege) Denizi Yunan Gölü’ne dönüştü.

*İsrail’in, Filistin’de uyguladığı önce iskan, sonra işgal yönteminin aynısını Adalar Denizi’nde uygulayan Yunanistan’ın, daha önce işgal ettiği adalara ilave olarak Küçük Çuha Adası’nı da işgale hazırlandığı konusunda devletin bütün kurumları yazılı olarak uyarıldı.

*Ancak, Yunanistan yine hiçbir engelle karşılaşmadan Küçük Çuha Adası’nı da işgal etti. Osmanlı Devleti döneminden bugüne kadar Türk egemenliğinde olan Küçük Çuha Adası’nda Yunan bayrakları ile birlikte Avrupa Birliği bayrakları da dalgalanıyor. AB de işgale ortak olmuş.

*Girit Adası’nın kuzeybatısında bulunan Küçük Çuha Adası, İstanbul’daki Büyükada veya Meis Adası’nın 4 misli büyüklükte.

KÜÇÜK ÇUHA ADASI’NA TÜRK ASKERİ ÜSSÜ AÇILMAZKEN, KATAR’A İKİNCİ TÜRK ASKERİ ÜSSÜ AÇILDI !…

YUNANİSTAN, TÜRK DENİZ TİCARET FİLOSU’NU BİTİRMEYE ÇALIŞACAK !…

*Mevcut durum itibarıyla Adalar Denizi’nde karasuları 6 deniz milidir. Coğrafi sınırlara göre Çuha ve Küçük Çuha adaları Akdeniz’de olduğu için her iki adanın karasuları 12’şer deniz milidir. Küçük Çuha Adası işgal edilmeden önce 17,5 millik Kitira Geçidi’nin yarısı Türk Karasularıydı.

*Küçük Çuha Adası işgal edildikten sonra 17,5 millik Kitira Geçidi’nin tamamı Yunan Karasuları oldu. İşgalden önce, Kitira Geçidi’ndeki Türk ve Yunan karasularını kullanarak geçiş yapan Türk Ticaret Gemileri artık Yunan karasularını kullanarak geçiş yapacak.

*Yunanistan’ın, BMDHS Madde 21 ve 25’teki haklarını kullanarak Türk Ticaret Gemilerinin Kitira Geçidi’nden geçişini engelleyeceği ve gemilerimizi Girit Adası’nın doğusundan geçişe zorlayarak seyir maliyetlerini artıracağı açık olarak görülmektedir.

*Yunanistan, kendi deniz ticaret filosuna avantaj sağlamak için Kitira Geçidi’nde her türlü engellemeyi yaparak Türk Deniz Ticaret filosunu bitirmeye çalışacaktır.

YUNANİSTAN, TÜRK KARASULARINDA KORSANLIK YAPIYOR, TÜRKİYE SEYREDİYOR !…

YEDİ ADA BİRLEŞİK CUMHURİYETİ HARİTASI VE OSMANLI DEVLETİ HARİTASINA GÖRE, KÜÇÜK ÇUHA ADASI, TÜRK ADASI’DIR !…

1913 LONDRA VE 1923 LOZAN ANTLAŞMALARINA GÖRE DE KÜÇÜK ÇUHA ADASI TÜRK ADASI’DIR.

İKİNCİ SELANİK FACİASI

*Balkan Savaşı sırasında Selanik’i savunmakla görevli Kara Tahsin Paşa, emir ve komutasında 26 bin asker olmasına rağmen, 1912’de Selanik’i savunmadan Yunan askerlerine teslim etti. Yunan askerleri tek kurşun atmadan Selanik’i işgal etti. Selanik’in teslimi sonrasında Osmanlı Devleti Balkanları kaybetti.

*2004’te 16 Ada ve 1 Kayalığını kaybeden Türkiye, 2016’dan bu güne kadar 3 ada ve 1 kayalığını daha kaybetti. Mevcut durum itibarıyla 19 Türk Adası ve 2 Türk Kayalığı Yunan işgali altında. Adalar Denizi, Yunan Gölü’ne dönüştü. Türkiye, Adalar Denizi’ndeki hükümran haklarını kaybetti ve kendi hükümeti eliyle Anadolu kıyılarına hapsedildi. Türkiye, AKP Hükümetleri döneminde İkinci Selanik Faciasını yaşıyor.

SAVUNMA BAKANI AKAR VE GENELKURMAY BAŞKANI GÜLER VATANI SAVUNMUYOR. AKAR VE GÜLER DERHAL İSTİFA ETMELİDİR !…

*Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı vatanı savunmuyor, Türkiye sürekli olarak toprak kaybediyor. Peki vatanı kim savunacak?

Konu ile ilgili açıklamalarım ve belgeler ek dosyada gönderilmiştir.

Saygılarımla,

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.