ÜMİT YALIM

SAHİPSİZ VATAN

*Yunanistan, Türk adalarını teker teker işgal ederken hem iktidarın hem de muhalefetin sessiz kalması dikkat çekiyor. Yunan askerleri elini kolunu sallayarak tek kurşun atmadan Türk adalarını işgal ediyor. Hem de göstere göstere.

*Milli Savunma Bakanlığı vatan topraklarını savunmuyor. Türkiye, İkinci Selanik Faciasını yaşıyor. Yunanistan, işgal ettiği Türk adalarında egemenlik ve bayrak gösterisi yapıyor. Türk kara ve deniz sınırları, Türk karasuları ve Türk hava sahası kevgire döndü.

*Türkiye’de, iktidarın ve muhalefetin sessiz kalmasından istifade eden Yunanistan, 23 Aralık 2020’de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Floros’u işgal altındaki Koyun, Eşek ve Bulamaç adalarına göndererek Adalar (Ege) Denizi’nden Türkiye’ye meydan okudu.

*Org. Floros’un meydan okuması ile eş zamanlı olarak Yunan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu da 23 Aralık 2020’de Muğla Ardıççık Adası’na gelerek Türkiye’ye meydan okudu.

*Muğla Ardıççık Adası’na Şubat 2016’da Yunan askeri helikopteri düştü, kimsenin sesi çıkmadı. Ardıççık Adası Mart 2016’da işgal edildi yine kimsenin sesi çıkmadı. Ardıççık Adası’na Eylül 2017’de Yunan Anıtı dikildi yine kimsenin sesi çıkmadı.

*Peki vatana kim sahip çıkacak? Türk vatanı bu kadar sahipsiz mi?

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!