ÜMİT YALIM

TÜRKİYE, ANTALYA VE İZMİR KÖRFEZLERİNE HAPSEDİLDİ !…

Erdoğan ve AKP Hükümetleri sürekli olarak geri adım atarken, Yunanistan, Türkiye’yi kuşatmaya devam ediyor. Libya Mutabakatı’nda ilan edilen kıta sahanlığında bile sismik çalışma yapamayan Türk Araştırma Gemileri bu güne kadar Soros’un ilan ettiği 28. Boylamın batısına geçemedi.


22 Aralık 2020’de yayınlanan NAVTEX ile daha da geri adım atan Türkiye, Doğu Akdeniz’de kendi hükümeti eliyle Antalya Körfezi’ne hapsedildi.


Soros sınırından da geri çekilen Türk Araştırma Gemileri, Antalya’daki otellerin plaj bölgeleri ile tur teknelerinin turist gezdirdiği bölgede 15 Haziran 2021’e kadar 6 ay sismik araştırma yapacak.


Türkiye’nin, 22 Aralık 2020’de Doğu Akdeniz’de geri adım atmasından istifade eden Yunanistan, bir gün sonra 23 Aralık 2020’de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Floros’u işgal altındaki Türk adalarına göndererek Adalar (Ege) Denizi’nden Türkiye’ye meydan okudu. Org. Floros’un Koyun,
Eşek ve Bulamaç adalarındaki faaliyetleri, Yunan Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlandı.

Yunan generali Floros, ilk olarak İzmir Koyun Adası’na geldi ve işgalci Yunan askerleri ile birlikte Yunan bayrağının altında egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı. Fotoğraf çekiminde arka fon olarak İzmir / Karaburun kullanıldı.


General Floros, ikinci durağı Aydın Eşek Adası’nın limanında işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz verdi.

Floros, Aydın Eşek Adası’nda konuşlu olan Yunan Askeri Üssü’nü de denetledi. Denetleme sonrasında askeri üssün duvarına çizilen Yunan bayrağının önünde işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz verdi.

Floros, Eşek Adası’ndaki denetlemeleri sırasında Aydın Adalar Belediye Başkanı Evangelos Kottoros’a, Hz. İsa posterinin önünde plaket verdi. Yunan vatandaşı Kottoros, 2004’ten beri belediye başkanlığı yapmasına rağmen, T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından bu güne kadar görevinden alınmadı, yerine kayyum atanmadı.


Floros, son olarak Aydın Bulamaç Adası’ndaki Yunan askerlerini denetledi. Floros, Bulamaç Adası’nda da Yunan bayrağının önünde egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’de sürekli olarak provokasyon yaptığını iddia eden Floros, işgal altındaki Türk adalarında Yunan askeri yığınağının artırılması için emir verdi.
Yunan Genelkurmay Başkanı Floros elini kolunu sallayarak ve defalarca Türk adalarına gelip giderken, Türk Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler Türk adalarına bir kez bile gidemedi. Doğu Akdeniz’de Antalya Körfezine hapsedilen Türkiye, Adalar(Ege) Denizi’nde de İzmir Körfezine
hapsedildi. Hem de Erdoğan ve AKP Hükümetleri eliyle.


Ümit YALIM
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.