EĞİTİM ÖĞRETİMMANŞET

Adana’dan TÜBİTAK’ta Çifte Başarı

53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde, Değerler Eğitimi Alanında Türkçe öğretmeni Hacer MODUK danışmanlığındaki Adana Çukurova Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Nazlı AKSAY’ın “Sesimi Duyan Var Mı” Projesi birinci oldu. Nazlı AKSAY birincilik ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden aldı.

Matematik alanında ise “Heron Alan Formülüne ve Heron Üçgenlerine Farklı Bir Bakış” projesi ile danışmanlığını Matematik öğretmeni Yusuf İPEK’in yapmış olduğu Adana Çukurova Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Nazlıcan ÖZERGİN ve Begüm ERTÜRK Türkiye ikincisi oldular. Öğrenciler ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK’dan aldı.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının 53. Ödül töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ile TÜBİTAK Başkanı Sayın Hasan MANDAL’ın katılımı ile gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK 2021’in Afet Eğitim Yılı olması nedeniyle alınan birincilik ödülünün anlamının bir kat daha arttığını vurguladı. Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde kısa süre önce başlatılan Matematik Seferberliğini de hatırlatarak özellikle matematik alanında Adana’yı daha yukarılara taşımayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen KOÇAK: “53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, Adana’mızı gururlandırarak ödül alan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.