MANŞETSOSYAL YAŞAM

ANKA, ÇGC Tesisleri’nde

Andırınlılar Kadirlililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan ve kısa adı ANKA olan Andırınlılar Kadirlililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri, ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’ni gezerek, Başkan Esendemir’den tesis hakkında bilgi aldılar.

 ANKA Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şahin; tesislerin Çukurova basınına yakışır bir güzellikte olduğunu belirterek, ANKA olarak gerçekleştirecekleri faaliyetler ve organizasyonlar için ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’ni öncelikli olarak tercih edeceklerini dile getirdi.

Şahin, ANKA adı altında oluşturdukları dernek hakkında da Başkan Esendemir’e bilgi verdi. Şahin; “Adana’da yaşayan, Kadirlili ve Andırınlı olan tüm hemşehrilerimizi bir araya getirmek, Andırın ve Kadirli ilçelerimizin kültürel değerlerini yaşatmak, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak birlik-beraberlik ve dayanışma duygularını geliştirmek, bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunmak için bir araya geldik. Kısa adı ANKA olan Andırınlılar Kadirlililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak, önümüzdeki süreçte gerek tanıtım ve gerekse de projelerimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz” dedi.

ÇGC Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir de; tesislerin lokasyon olarak Adana’nın en merkezi yerinde, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir yerde olduğunu belirterek; “Gerek panel-toplantı ve gerekse de sosyal ve kültürel etkinliklere evsahipliği yapan tesislerimizde misafirlerimizi ağırlamak bizi mutlu eder. Her geçen gün eksiklikleri tamamlanan ve giderek daha iyi koşullarda hizmet veren ÇGC Kültür ve Sosyal Tesislerimiz üyelerimiz için de önemli bir buluşma yeri haline geldi. Bir çok etkinliğimizi artık kendi tesislerimizde gerçekleştiriyoruz. Bundan da mutluyuz” diye konuştu.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir; ANKA Yönetim Kurulu Başkanı Şahin’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Gökhan Tekerek, Genel Sekreter Av.Murtaza Alper Demiralay, Muhasip Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı Kekilli, Tolga Nacar, Rahmi Solmaz, Halil Kök, Dilek Belek, İbrahim Savrun ve Hüseyin Çanak’tan oluşan Andırınlılar Kadirlililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.