GÜNCELMANŞET

AYM’de skandal!

TBMM 19. ve 20. Dönem Manisa Milletvekili,  Yolsuzlukla Mücadele Derneği kurucu Genel Başkanı Tevfik Diker, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı tarafından suç işlendiğine dair para cezası kesildiğini belirtti.   Diker, kesilen cezanın sebebinin Büyük Türkiye Partisi’nin genel başkanlığınca partinin 2019 yılına ait kesin hesaplarının bir örneğini süresi içerisinde Anayasa Mahkemesine verilmediği olduğunu öne sürdü.

Söz Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Tevfik Diker şu ifadelere yer verdi:

CEZANIN TARİHİNDEN İKİ YIL ÖNCE İSTİFAMI VERMİŞTİM

“Büyük Türkiye Partisi’nin kurucu üyeliğinden ve kurucu genel başkanlığından istifamı 16/10/2017 yılında TC. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulmak üzere verdim. Bana gelen suç duyurusunda ve kabahat işlediğimi söyleyen belge de 2019 yılının hesaplarının genel başkan tarafından verilmediği yazıyor. Büyük Türkiye Partisi’nin genel başkanlığını o tarihte yapmıyordum, zaten o tarihten iki yıl önce istifamı vermiştim.

AYM BÖYLE YAPARSA, DİĞER KURUMLAR NELER YAPMAZ?

Bir partinin genel başkanlığını yapmama rağmen bana nasıl ceza geliyor, aklım almıyor. AYM böyle yaparsa diğer kurumlar neler yapmaz? Bir kişinin ve partinin hakkındaki tüm bilgiler Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi büroda vardır. AYM buradan bilgi almıyor mu?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!