MANŞETSOSYAL YAŞAM

GAZİLER GÜNÜ ADANA’ DA DA KUTLANDI.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde verilen gazilik unvanına atfen 2002 yılında çıkarılan bir yasa ile bu gün Gaziler günü/ haftası olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda bu gün Adana’da da kutlama programı yapılmış ve kutlamaya Adana Valisi, Garnizon komutanı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ,İl emniyet müdürü ile beraber askeri ve sivil Erkan katilmislardır.
Ayrıca Muharip Gaziler Derneği Adana şubesinin gazileri ile diğer gazi derneklerine ait yönetim kurulu uyeleride katılım sağlamışlardır.

Halkın katılımının çok az olduğu kutlama programı Atatürk anıtına Valilik, Garnizon komutanlığı, Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana subesinin çelenklerinin sunumu ile başlamış ve akabinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasini müteakip Muharip Gaziler Derneği Adana Şube başkanı Coşkun Adaber’in günün anlamına ait konuşmasından sonra tören sona ermiştir.
Bu gibi günlerin halkın bilgisinde olması ve katılımı yükseltmek için daha etkin bir çalışmanın yapılması ile milli ve manevi günler daha etkin kutlama ve anma yapılabilir .
Bu nedenle 2022 yılı gaziler günü/ haftası böylece kutlanmış oldu.
Hayatta olan tüm gazilerimize sağlıklı yaşamlar dilerken vefat eden arkadaslarimiza da rahmet dilerim.

Yazı / Fotoğraf:

Abdurrahman Uygur
Kıbrıs Gazisi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.