MANŞETYURT HABERLERİ

Kemalist Ant Platformundan Sözde Ermeni Soykırımı iddiaları ile ilgili dikkat çeken açıklama

“Soykırım yalanı, ülkemizi bölmek için emperyalizmin düzenlediği oyunlardan biridir. Masaya sürülen yeni Sevr Planıdır. Vatanı savunma adına, soykırım yapıldı diyenler de emperyalizmin maşalarıdır.”

Kemalist Ant platformu da yazılı bir basın açıklaması yaparak Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili düşüncelerini paylaştı.Yapılan açıklamada Soykırım yalanı, ülkemizi bölmek için emperyalizmin düzenlediği oyunlardan biridir. Masaya sürülen yeni Sevr Planıdır. Vatanı savunma adına, soykırım yapıldı diyenler de emperyalizmin maşalarıdır.” ifadelerine yer yerildi.

Kemalist Ant Platformundan konuyla ilgili yapılan basın açıklaması şöyle:

Türkler ve Ermenileraynı coğrafyada birlikte, tarih boyunca dostluk ve iyi ilişkiler içerisinde yaşamışlardır. Osmanlı Devleti’nin çeşitli üst kademelerinde Ermeniler görev almışlardır.

Ortak bir geçmişe, kültüre sahip Türk-Ermeni ilişkileri, Osmanlı Devleti’nin zayıflamasıyla 1800’lü yılların sonlarına doğru sıkıntılı bir sürece girmiştir. Bağımsız devlet hayali kuran Ermeniler isyanlara kalkışmışlardır. Birinci Dünya Savaşı yıllarında özellikle doğu bölgelerde isyan ve katliamlara girişmişlerdir.

Bu tehditler Birinci Dünya Savaşı yıllarında daha dayoğunlaşmış,Süreç Osmanlı’nın düşmanlarıylaiş birliğine dönüşmüştür.

1915 olayları, Ermenilere soykırım uyguladığı şeklinde değildir. Yaşananlar savaş koşullarında düşmanla işbirliğine ikna edilmiş Ermenilerin, güvenlikleriiçinyerlerinin değiştirilmesidir. Dolayısıyla, süreçtekarşılıklı üzücü olaylar ve kayıpların yaşandığı da savaş koşullarının bir sonucudur.

Soykırım, etnik, ırksal, ulusal bir grubu tamamen ya da kısmen yok etmeyi amaçlayan eylemlerdir.Bu yüzden 1915 olayları soykırım olarakakıl ve mantıkla bağdaşmamakta,hukuki olarak da karşılığı bulunmamaktadır.

Ermeni lobisinin, 1915 olaylarını sahte iddia ve belgelerle dünya kamuoyuna anlattığı ve bazı ülkelerin kabul ettirdiği ‘sözde soykırım’ iddialarıdoğru değildir. Ermeni Taşnak Komitesi Arşivi, ABD’dedir ve Ermeni Patrikhanesi Arşivi, İsrail’dedir. Her ikisi de Türk akademisyenlere kapalıdır. Buna karşılık Türkiye kendi arşiv belgelerini yayınlamıştır.

Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan olaylar konusunda hiçbir bilgisi olmayan kişiler ya da topluluklar, gerçek olmayan bir kurguya inanmaya zorlanmıştır.Olmayan soykırım için destek aramak, “büyük felaket” demek, parlamentolarda kararlar almak, hangi amaca hizmet etmektedir?

Soykırım yalanı, ülkemizi bölmek için emperyalizmin düzenlediği oyunlardan biridir. Masaya sürülen yeni Sevr Planıdır. Vatanı savunma adına, soykırım yapıldı diyenler de emperyalizmin maşalarıdır.

BüyükÖnderimizGazi Mustafa Kemal Atatürk, 1 Mart 1922 tarihinde Büyük Millet Meclisi’nin üçüncü toplanma yılı açış konuşmasında; Ermeni sorunu denilen ve Ermeni milletinin gerçek çıkarlarından çok dünya kapitalistlerinin ekonomik çıkarlarına göre çözümlenmek istenen sorun, Kars Antlaşması’yla en doğru çözüm şeklini buldu. Asırlardan beri dostane yaşayan iki çalışkan halkın dostluk bağları memnuniyetle tekrar kuruldu”demişti.

Büyük Atatürk,kapitalizmin çıkarlarına göre çözümlenen Ermeni sorunu değerlendirmesinde yanılmamıştır.

Kemalist Ant Platformu daima büyük Atatürk’ün izinde olacak ve açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ilerleyecektir. Yeni Sevr projelerine geçit vermeyecek; Yurtta barış, dünyada barış ülküsüyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu felsefesi doğrultusunda ilelebet payidar kalması için onurlu mücadelesini sürdürecektir.

KEMALİST ANT PLATFORMU”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.