MANŞETSİYASET

Milletvekili Bülbül yok böyle bir şey susmayacağız.!

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir açılış töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik, “Haddini bilmez, Ahlaksız! sözlerine ağır bir dille tepki gösterdi. Bülbül, “Susmayacağız, herkes yaptığının hesabını verecek” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü’ndeki Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “100 yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içendeydi. Gençleri, kadınları ve geleceği hiç düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün milleti ateşe attılar” sözlerini hedef alarak “Osmanlı’ya hakaret ediyor.” gerekçesiyle Tunç Soyer’e “Haddini bilmez, ahlaksız!” şeklinde ithamda bulundu.
Erdoğan’ın sözlerini ağır bir dille eleştiren CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti başkanı gibi davrandığını ve tarafsızlığını yitirdiğini belirtti. Erdoğan’ın hakaretlerine karşı sessiz kalmayacaklarını belirten Süleyman Bülbül, “Cumhurbaşkanı mı Parti Başkanı mı? belli değil. Erdoğan her geçen gün tarafsızlığını yitiriyor. Yaptığı konuşmalarda pervasızca CHP’ye ve CHP’lilere hakaret dolu sözler söylemekten çekinmiyor.  Erdoğan, Milli iradeye saygı deyip önüne gelene hakaret edecek, Sövecek! Saygı beklerken saygısızlık yapmaya devam edecek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ‘Ahlaksız’ diyecek. Bizler de hiç bir şey olmamış gibi susacağız. Yok böyle bir şey! Susmayacağız! Siyasette şiddet dili hakim olmayacak. Az kaldı! Herkes yaptığının hesabını verecek!” diyerek tepkisini dile getirdi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.