GÜNCELMANŞET

Rezalet! Kitap Fuarında İzmir ‘Smyrna’, salonun adı ‘Agamennon’ oldu…

İzmir Kitap Fuarı’nda İzmir’in adı Symrina olarak kayıtlara geçti. Dahası Yunan Mitolojisindeki Truva’yı işgal eden Agamennon’un adı adı bir salona verildi.

Miken Kral Agamennon’un Truva atı marifeti…

İşbilirler(!), işbirlikçiler bununla da yetinmedilr.

Çanakkale Savaşı’ndaki en büyük emperyalist güçlerinden biri: Agamennon İngiliz savay gemisi

Agamennon savaş gemisi ni de unutmadılar.

30 Ekim 1918’de Ege Denizi’ndeki Limni adasının Mondros Limanı’nda, Agamemnon zırhlısında Mondros Ateşkes Antlaşması imzalanmıştır.

Agamennon, adının bir özelliği daha vardır. İngiliz kraliyet donanmasına ait Lord Nelson sınıfı en önlü dretnot zırhlıdan biridir.

1906’da denize indirilmiş, 1908’de göreve başlamıştır. I. Dünya Savaşı‘nda Akdeniz‘de görev yapmış, Çanakkale Deniz Savaşı‘na katılmıştır.

Bu ne rezilliktir? Bu ne kepazeliktir?

Trova’yı işgal eden Yunan mitolojisindeki bir isim ve Çanakkale savaşı’nda işgalci en büyük vurucu güçlerden biri İzmir Kitap Fuarında lanse ediliyor.

Bu bir beyin yıkama uygulaması ve olası işgalin zemin hazırlığıdır.

İzmir Kitap Fuarı’na katılan yazarımız Mustafa Yıldırım, ahmazlıktan,’dalaletten’ öte, ihaneti twitterde yaptığı açıklamalarla tepkisini göstermiştir.

Atina devletinin erinin İzmir i Smyrna yaparak İngiliz zırhlısı agamemnon ile gözdağı verdiği İzmir Kitap fuarındaki kahırlı iki günün sonunda yıkım..İzmir de tepkisiz kitle..Belki eskiden “gavur Symirna” değildi ama şimdi olmuş. 9 Eylülü savaşın utkusu yerine soytarılığa..”

Atinalılar adaları işgal etti. Zeybetiko Soyun eri İzmir’İ SYMİRNA yaptı, İngiliz zırhlısı Agamemnonu yanaştırdı çirkinlik anıtı fuarına. Artık atları Belkahveden aşağıya sürme dönemi yakındır.

Sayın Mustafa Yıldırım’ın tepkisine aynen katılıyor, bu rezaleti pervasızca yapanları Türk milleti huzurunda kınıyoruz.

Reha Ören

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.