MANŞETSİYASİ PARTİLER

VATAN PARTİSİ VE TGB, İNCİRLİK ÜSSÜ’NDEN ABD’YE MEYDAN OKUDU

Vatan Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği’nin, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları hakkında “soykırım” demesi üzerine yurt çapında başlatmış olduğu eylemlere devam ediyor. Bu kez  eylemin adresi İncirlik Üssü önüydü. İncirlik Üssü Nizamiye girişine kadar yürüyüş yapıldı. Ardından Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB)  Genel Başkanı Dilek Çınar açıklamalarda bulundu. “ABD’ye eylemli yanıt verilmelidir” diyen Üsküplü, “ABD askerlerinin  Türkiye’de bulunan Üslerden kovulması gerektiğini belirtti.  Çınar ise, TGB’nin 2016 yılında İncirlik Üssü içerisinde, ABD askerinin kafasına geçirdiği çuvalı hatırlatarak,” Kendinizi bu kalenin arkasında güvende mi zannediyorsunuz?”diye sordu.

İncirlik Üssü önünden meydan okudular Biden’a. ABD’den korkmuyoruz dediler. İncirlik ve Kürecik Üssü’nün ABD’nin kullanımına kapatılmasını istediler.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Ermeni Soykırımı iddialarına ilişkin açıklamasının ardından, Vatan Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği, İncirlik ve Kürecik Üslerinin ABD’ye kapatılması için seferberlik başlattı.

Yurdun dört bir yanında yapılan eylemlerin adresi, bu kez İncirlik Üssü’ydü.

Vatan Partisi ve TGB üyeleri, Adana İncirlik Mahallesi’nde, “İncirlik’e el konsun, Amerika defolsun!”, “Ermeni Soykırımı, emperyalist bir yalandır!” ,“Soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk!” sloganlarıyla önce yürüdüler.  Ardından İncirlik Üssü nizamiye kapısı önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Açılış konuşmasını yapan Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan’ın hedefinde ABD Başkanı Bıden vardı. Kaplan, “ABD Başkanı Biden’a sesleniyorum: Sizin sopalı kararlarınız bize sökmez.” dedi.

“ABD’NİN HÜCUM BORUSUNA , İNCİRLİK’TEN MEYDAN OKUDULAR”

Vatan Partisi adına açıklamayı yapan, partinin Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü, İncirlik Üssü önünde, Joe Biden’a meydan okumak için toplandıklarını belirtti. “Bizi soykırımcı bir millet olarak göstererek diz çökertemezsiniz. “diyen Üsküplü, “ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını “Soykırım” ilan ederek, Türkiye’ye ve Asya’ya karşı bir hücum borusu çalmıştır.Asya’ya yönelik tehditler, “Ermeni soykırımı”, “Ukrayna soykırımı” ve “Uygur soykırımı” türünden yalanlarla “insan hakları” perdesi arkasına gizlenmektedir.  Hedef Asya’ya saldırıların Türkiye üzerinden hücum borusunu çalmaktır.”dedi. Türk Milleti’nin Ergenekon ve Balyoz tertiplerini çökertip, 15 Temmuz’da Amerikan planlanlarını hezimete uğrattığını hatırlatan Üsküplü, “Amerikan emperyalizminin sonu yakındır. Dolar saltanatı çöküyor. ABD Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da yenilmiştir. Türkiye’de yenilmiştir.”dedi.

“PERİNÇEK AİHM ZAFERİ SAVUNULMADAN, SOYKIRIM ÇÜRÜTÜLEMEZ”

Üsküplü yaptığı açıklamada ABD’ye , Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in AİHM zaferini hatırlattı. “Doğu Perinçek’in zaferi Türkiye’nin zaferidir.”diyen Üsküplü, “ Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlar, 1915 olaylarının soykırım olmadığı karara bağlamış ve uluslararası yargıda içtihat oluşturmuştur.” Soykırım iddialarının Perinçek’in AİHM zaferi savunulmadan çürütülemeyeceğini söyleyen Üsküplü, “ Mahkeme kararı yoksa, soykırım yoktur. Hiçbir devlet başkanının, parlamentonun veya belediyenin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur.”dedi.

HÜKÜMETE ‘CESARETLİ OLMALISINIZ’ UYARISI

Üsküplü ABD’nin bu açıklamasına karşı net olunması gerektiğini söyleyerek, hükümeti uyardı:

 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, tarihî bir sorumluluk içindedir. Artık Türkiye, ABD’den korkan hükümetlerle yönetilemez. Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede doğru strateji kurmak, kararlı ve eylemli tavır almak, ABD tehdidine eylemli yanıt vermek, tarihsel görevdir.

“ABD’ye karşı  eyleme geçmek şarttır.”diyen Üsküplü, “Arkamızda bulunan İncirlik Üssü, yarım asırdır ABD’nin ajan yuvasıdır. Terör yuvasıdır. “dedi. ABD’ye karşı yapılması gerekenleri sıraladı:

  1. İncirlik Üssü ve Kürecik, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.
  2.  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır.
  3. PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askeri işbirliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.
  4. HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın uzantısı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.

“ABD’NİN TEHDİTLERİ NAFİLE”

Türkiye Gençlik Birliği adına açıklamayı ise Genel Başkan Dilek Çınar yaptı. Çınar açıklamasında, ABD’nin namlularını Türkiye’ye çevirmesinin ve tehditler savurmasının nafile olduğunu belirtti:

İstediğiniz kadar namlularınızı bize doğrultun, istediğiniz kadar yaptırımlar uygulayın, istediğiniz kadar tehditler savurun, bu millet, “Ya istiklal ya ölüm.” yemini içmiş bir millettir! Bu milletin bağımsızlık ruhunu, “geldikleri gibi giderler” iradesini yenemezsiniz. 100 yıl önce de yenemediniz, bugün de yenemezsiniz, yarın da yenemeyeceksiniz ve yine geldiğiniz gibi gideceksiniz. İncirlik Üssü’nden defolup gideceksiniz!

“İNCİRLİK ÜSSÜ, GLADYO’NUN MERKEZİDİR”

TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, ABD’nin gladyo faaliyetlerini, İncirlik Üssü’nden yönettiğini ifade etti. Derhal kapatılması gerektiğini vurguladı. Çınar, “İncirlik, sözde Kürdistan dedikleri, 2. İsrail’i kurma planlarının uygulama merkezidir. İncirlik, PKK’nın  lojistik üssüdür.Mehmetçiğimizi şehit eden silahlar buradan gidiyor. Buradan eğitiliyor o teröristler! Mehmetçiğimizin üzerine yağan bombalar buradan yağıyor. Hain kurşunlar buradan sıkılıyor! İncirlik, bizim şerefli generallerimize, Eşref Bitlislerimize yapılan suikastların operasyon merkezidir.”dedi.

ÇINAR’DAN ABD’YE, İNCİRLİK ÇUVAL EYLEMİ GÖNDERMESİ

TGB Genel Başkanı Çınar, 2016 yılında İncirlik Üssü içerisinde ABD askerine geçirdikleri çuvalı hatırlattı. Çınar, “Sizi nerede görsek başınıza çuval geçirmedik mi?” diye sordu. Dilek Çınar, “Siz  kendinizi bu kalenin arkasında güvende mi zannediyorsunuz? Burası Türkiye, biz Türk gençliğiyiz! Bu üssün içinde de sizin nöbetçilerinizi çuvallarımızla kovaladığımızı unutmayın.”dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!