KÜLTÜR SANATOrta Kuşak

Altuntaş, Ötağçenin Sakinleri’ni imzaladı

‘Ötağçenin Sakinleri’ adlı öykü kitabının yazarı Kubilay Altuntaş, Artika Sanat Merkezi’nde düzenlenen imza gününde okurlarıyla buluşarak, yazın dünyasındaki çalışmalarını anlattı.
Karahan Kitabevi tarafından yayınlanan kitabın yıllarca büyük emek verilerek hazırlandığını dile getiren yazar Altuntaş, kitaba adını veren Ötağçenin Sakinleri öyküsünde zor koşullarda yaşayan bir ailenin başına gelenleri güldürü öğeleriyle anlattığını vurguladı.
Altuntaş, “Yazarlık insanın kanına girince başucunuzda bir kalem, bir kağıt bulunduruyorsunuz ve gece uyanıp karanlıkta bile not alma gereği duyuyorsunuz. Bu öyküleri okuyunca yılların birikimini de satırlarda göreceksiniz. İmza etkinliğime katılıp, böyle önemli bir günümde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi
İmza gününe konuşmacı olarak katılan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Mustafa Özke de öykü yazarı Kubilay Altuntaş’ın, Köy Enstitülü, eğitimci, yazar babası Turan Altuntaş’ın damarından yürüyerek, eserlerinde geçmişle geleceği sentezleyip, Çukurova’nın dil zenginliğini yaşattığını söyledi.
Yazar Mehmet Taşar ise yazar Kubilay Altuntaş’ın toplumcu gerçekçi öykülerinde yöresel sözcükleri çok rahat kullanmasının kaleminin gücünü gösterdiğini dile getirerek, bundan sonraki yazın hayatında başarılar diledi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.