Orta KuşakSAĞLIK

MSD Medikal Direktörlüğü’nde iki yeni atama

MSD Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak görev yapan Ayten Aziz Alan, 1 Mayıs 2022 tarihinde MSD Avusturya Medikal Direktörü olarak atanmıştı. MSD Grup Medikal Müdürü Yasemin Esen ise 1 Haziran 2022’den itibaren geçerli olmak üzere MSD Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak atandı.

Dünyanın en zorlu hastalıkları ile mücadelede, hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonuyla çalışmalarını 130 yılı aşkın süredir devam ettiren MSD, Medikal Departmanları ile ilgili yeni atamalar gerçekleştirdi.

Bu kapsamda, medikal alanında 14 yılı aşkın deneyimi, çeşitli tedavi alanları, proje yönetimi ve gözlemsel klinik çalışma yönetimi konularında güçlü bilgi birikimine sahip olan Ayten Aziz Alan, MSD Avusturya Medikal Direktörü olarak 1 Mayıs 2022’de görevine başlardı. 2016’dan bu yana MSD Türkiye’de Medikal Departmanına bağlı olarak çalışmalarını sürdüren ve medikal alanda 12 yılı aşkın geniş tedavi alanı deneyimine sahip olan Yasemin Esen ise aldığı terfi ile 1 Haziran 2022’den itibaren geçerli olmak üzere Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak atandı.

Ayten Aziz Alan kimdir?
Ayten Aziz Alan, 1999 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 4 Numaralı Bakü Şehir Hastanesi’nde Dahiliye bölümünde görev aldı. Türkiye’ye taşındıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi’nde Nörobilim Alanında Farmakoloji Uzmanlığını 2003-2008 yılları arasında tamamladı ve aynı zamanda Hollanda’da Radboud Üniversitesi ile yürütülen ortak Epilepsi çalışmalarında da araştırma görevlisi olarak yer aldı.

MSD Türkiye’nin Medikal Departmanına 2008 yılında İmmünoloji Medikal Müdürü olarak katılan Ayten Aziz Alan, 2013 yılında MSL Müdürü pozisyonuna terfi etti ve ardından 2015 yılında İmmünoloji ve Onkoloji/Hastane Grup Medikal Müdürü olarak atandı. 2018 yılında ise Medikal Direktörlük görevini üstlendi.

2020’den bu yana Türkiye’de D&I sponsorluğu ve MSD Türkiye’de Women Network’ünün kurulum görevlerini üstlenen Ayten Aziz Alan’ın sponsorluğunda Women Network Türkiye, EEMEA’da en ilgili bölüm olarak seçildi.

Ayten Aziz Alan, aynı zamanda GMSA Global DEI Konseyinde EMEAC bölgesinin bir temsilcisidir.

Yasemin Esen kimdir?
Yasemin Esen, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2003-2010 yılları arasında acil hekimliği yaptı. 2010 yılında sağlık hizmetleri sektöründe sırasıyla Dr.F.Frik İlaç, GlaxoSmithKline, Abdi İbrahim İlaç ve Abbvie ilaç şirketlerinde Medikal Müdür pozisyonlarında çalıştı.

Kariyeri boyunca birçok ödüllü proje geliştiren, hasta destek programları yöneten, geri ödeme süreçlerine katkılar sunan ve bulunduğu firmalar adına çok sayıda lansman gerçekleştiren Yasemin Esen, 2016 yılında MSD Türkiye’nin Medikal Departmanı’na İmmünoloji Medikal Müdürü olarak katıldı. 2018’de Grup Medikal Müdürü pozisyonuna terfi eden Yasemin Esen, İmmunoloji, Aşı ve Hastane ekiplerini yönetti.

MSD Türkiye çatısı altında birçok önemli girişimin yürütülmesinde katkıları bulunan Yasemin Esen, ekibiyle birlikte ikisini kendisinin başlattığı 6 adet klinik çalışmanın yürütülmesine de önderlik etti. “UR TURN” Tersine Mentörlük projesinin hayata geçirilmesine önderlik eden Yasemin Esen, ekibiyle birlikte şirket çalışanlarına katkıda bulunmak adına çeşitli projeler geliştirdi ve MSD Türkiye’nin Çeşitlilik ve Dahiliyet kültürünün oluşturulmasına katkı sağladı.

1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak atanan Yasemin Esen, görevine İstanbul merkezli olarak devam edecektir.

MSD Hakkında
MSD olarak, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyoruz. MSD, merkezi Kenilworth, N.J., ABD’de bulunan Merck & Co., Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, Dünyada ilk sırada yer alan Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak Kanser, Enfeksiyon Hastalıkları, HIV gibi hastalıklar, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir ve Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden bize erişebilirsiniz.
Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.