Orta KuşakTÜRK DÜNYASI

Türk Ocağı Adana Şubesi’nden Ermenistan’ı tel’in toplantısı

Türk Ocağı Adana Şubesi yönetim kurulu üyeleri Çukurova Gazeteciler cemiyeti’nde Ermenistan’ı tel’in toplantısı düzenlediler.

Türk Ocağı Adana şubesi üyeleri düzenledikleri basın toplantısında Azerbaycan’ın savunmadan saldırıya geçme vaktinin geldiğini hatırlatarak

Adana Türk Ocağı:  “Azerbaycan’ın savunmadan saldırıya geçmesinin vakti gelmiştir.” dediler.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısından sonra Adana Türk Ocağı şube başkanı Ömer Volkan Çiçek imzasıyla bir yazılı bülten yayınlandı.

Yayınlanan bültende Azerbaycan’ın milli şairlerinden Bahtiyar Vahapzade’nin bir şiirine de yer verildi.

Türk Ocağı Adana Şube başkanlığının bülten metni:

                                                                                                                                                           

Yüce Türk Milleti’ne!

Ermenistan adıyla kurulmuş olan, tüm var oluşunu Türk düşmanlığı üzerine oturtmuş bir kukla devlet, insanlık suçu işleyerek Azerbaycanlı soydaşlarımıza asker sivil demeden saldırmaktadır.

Bizler bu devleti 1915 olaylarından, Azerbaycan’a 1917 sonrası Rusya destekli saldırılarından, Hocalı katliamından, ASALA terör örgütü saldırılarından iyi tanırız. Geçmişi insanlık suçlarıyla dolu bu kukla terör devletinin bu suçları işlemeye 21. Yüzyılda da devam ettiğini üzüntüyle görmekteyiz.

Yüz yıl önce Adanamızda yapılan katliamların bugün bile izlerini taşımaktayız. Kozan’da fırınlarda diri diri yakılan, Yeşiloba’da bir çiftliğe hapsedilip ateşe verilen ecdadımızın acısı dün gibi içimizi sızlatmaktadır. Ülkemizin her karış toprağı bu vb. Ermeni mezalimleriyle doludur.

Ne yazık ki Ermenistan bugün de kardeş Azerbaycan’a karşı bu insanlık suçlarını sürdürmektedir.

Tüm bu düşmanlıklarına rağmen Ermenistan’dan kaçak yollarla ülkemize gelerek çalışan yaklaşık yüz bin Ermeni göçmeni bulunmaktadır. Bu Ermeniler de sınır komşumuz olan birçok millet gibi Türk milletine sığınmıştır.

Türk milletinin bu hoşgörüsüne rağmen, Ermeni terör devleti tarafından 1992 yılında Hocalı’da 83’ü çocuk 106’sı kadın olmak kaydıyla toplam 613 Azerbaycan Türk’ü hunharca katledilmiştir. Yine Ermeni diasporası tarafından yönetilen ASALA terör örgütünün Türk diplomatlara gerçekleştirdiği suikastlar hafızalardaki yerini korumaktadır.

Bugün hala işgal altında olan Dağlık Karabağ bölgesi, Azerbaycan Türklüğünün kadim yurdudur. Bugüne kadar Ermenistan’ın mütecaviz saldırılarına karşın, Azerbaycan savunma durumunda iken, artık savunmadan saldırıya geçerek Türk topraklarını işgalden kurtarmasının vakti gelmiştir.

28 yıldır Karabağ’da yapılan katliamlara ve işgale seyirci kalan emperyalist güçlerin 21’inci yüzyılda hala sessizliğini koruması bu kukla devletin arkasında kimlerin olduğunu ortaya koymaktadır.

Kardeş Azerbaycan’a yapılan hain saldırıyı Adana Türk Ocağı olarak şiddetle lanetliyoruz. Türk milleti olarak bu saldırı karşısında her koşulda bütün varlığımızla Can Azerbaycan’ın yanındayız.

Bakü Fatihi Nuri Paşa 102 yıl önce 15 Eylül 1918’de Ermeni Çeteleri ve Bolşevik birliklerinden Bakü’yü nasıl temizlediyse bugün de bir Nuri Paşa çıkacak ve Karabağ’ı Ermeni işgalinden kurtaracaktır.

Cani Ermenistan’ın Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ı ve Başbakanı Nikol Paşinyan’ı 28 yıldır sürdürdükleri işgale son vererek kadim Türk topraklarından çekilmeye ve derhal istifaya davet ediyoruz. Ermenistan saldırılarına tepki olarak da ülkemize kaçak yollarla giren 100 bin Ermeninin acilen sınır dışı edilmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti için Azerbaycan’ın önemini Ulu Önder Atatürk’ün “Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz; kederi bizim kederimizdir.” sözüyle ifade etmek yerinde olacaktır. Bugün Azerbaycan ve Türkiye olarak “İki devlet bir millet!” anlayışıyla tüm dünyaya ilan ediyoruz ki: Karabağ Türk’tür, Türk kalacak.

Ömer Volkan Çiçek

Adana Türk Ocağı Başkanı

Azerbaycan – Türkiye

Bir ananın iki oğlu,
Bir amacın iki kolu.
O da ulu, bu da ulu
Azerbaycan – Türkiye…

Dinimiz bir, dilimiz bir,
Ayımız bir, yılımız bir,
Aşkımız bir, yolumuz bir
Azerbaycan – Türkiye…

Bir milletiz, iki devlet
Aynı arzu, aynı niyet.
Her ikisi cumhuriyet
Azerbaycan – Türkiye…

Birdir bizim her halimiz
Sevincimiz, melalimiz.
Bayraklarda hilalimiz
Azerbaycan – Türkiye…

Ana yurtta yuva kurdum,
Ata yurda gönül verdim.
Ana yurdum, ata yurdum
Azerbaycan – Türkiye…

Bahtiyar Vahapzade

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!