MANŞETPOLİTİKA KAZANI

İYİ Parti’de kimler çıkar nasıl çıkar?

 

2 Nisan 2023 tarihinde Adana’da yapılacak olan İyi Parti teamül yoklamaları öncesinde bir değerlendirme yapalım.

İyi Parti Adana eski il başkanı Göktürk Boyvadaoğlu il kongresini ekibiyle birlikte üç oyla kaybetti. Enteresandır!

Desteklediği il başkanı adayı Duran Hakan Şaşmaz yeni il Başkanı Birol Büyüköztürk’e danışman oldu. Asıl büyük çekişme teamül oylamasında olacak.

Adana’nın en büyük ilçesi oln Seyhan’a hakim olan Göktürk Boyvadaoğlu ve ekibi Seyhan oylarının yüzde 80 ini alır. Bu da Adana’nın neredeyse üçte ikisi demek. Yanısıra, merkez ilçeler dışındaki Aladağ, Karaisalı, Karataş, Kozan da Boyvadaoğlu ekibine eklenebilir.

Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu grubuna gelince Sarıçam, Çukurova ve İl teşkilatının çoğunluğunun desteğini alacağı kesin.

Bir diğer milletekili olan İsmail Koncuk ise teamül yoklaması yapılacağını öğrenince maratona katılmaktan vaz geçti.

İşin enteresan tarafı ise Kozanlıların ağırlıkta olması. Kozan adayları bütün dengeleri bozacağa benzer. Hem kendi adayları var. Hem Göktürk Boyvadaoğlu işin içinde.

Gidişata bakılacak olursa İyi Parti’de kesin zafer herşeye ramen il eski başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve listesinin olacağa benzer.

Adana’nın sokağı bir yana cadde ve bulvarlarını bile bilmeyen adayların olması da İyi Parti’nin Adana’daki bir başka garabeti!

Kadın adaylara gelince, aralarında şanslı olanlar da var. Hiç şansı olmadığını bile bile sırf isim yapıp, etiket kazanabilmek ve gelecekteki beklentilerini belki tatmin edebilirim umuduyla adını listelere yazdıranlar da dikkat çekiyor.

Adana siyasetinin duayenlerinden, deneyimli politikacı Recai Mercimek’in de yarışta alacağı sonuç pek de net değil…

Öte yandan Adana’nın belirli ailelerinden Durak’ların yeni siyasi prensleri Sertaç Durak’ın da bu yarışı zorlayacağı tahmin ediliyor

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.