MANŞETPOLİTİKA KAZANI

İyi Parti’de Mercimek’e Antepüzümü ve Girmen ile ‘bypas’!

İyi Parti’nin Adana yapılanmasında akan sular durulmuşa benzemiyor. Erken seçim söylentilerinin yaygınlaşması siyaset sahnesinde yeni isimlerin türemesine yol açtı.

 İyi Parti kuruluşundan bu güne kadar bütün olumlu bilgiler rağmen Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen dikkate alınmamış, Recai Mercimek ve ekibi ipi göğüslemişti.

Süleyman Girmen

 Şimdilerde İyi Parti saflarında Süleyman Girmen adına sıklıkla rastlanılır oldu.

 Öte yandan Süleyman Girmen de hayli uzun süren sessizliğini bozdu. Son günlerde Türkiye ve Çukurova tarımı ile ilgili bültenler yayınlamaya başladı.

 Adanalılar Süleyman Girmen’in kendi medya gruplarıyla doğrudan temas halinde olduğunu bilirler. Girmen bunların dışındakilere pek pas vermez. Bu tavır kendisine ne kazandırır ne kaybettirir bilinmez. Zaman gösterir.

Erdinç Antepüzümü

   İyi parti saflarında son günlere adı sıklıkla ecen ve alenen milletvekilliğine oynadığı ileri sürülen isimlerden biri de Erdinç Antepüzümü. Erdinç Antepüzümü siyasetin hile ve desiselerinden uzak bir isim. Siyasi acemiliği belli. Heyecanlı ve helecanlı..

 Evet bu isimlerin aynı cenahtan olduklarını hesap eden İyi Partililer bu gelişmelerin odak noktasında Recai Mercimek’in olduğunu, Recai Mercimek’in Ak Parti kuruluş döneminde Ak Parti için çalıştığını ve bu partiye ciddi hizmetler verdiğinin de unutulmadığını belirterek bir dönem ve bir isi daha tarih olacak” dediler.

Bu gelişmeler karşısında asıl önemli olan İyi Parti Adana milletvekillerinin takınacağı tavır. Girmen ve Antepüzümü’nü destekleyenler milletvekillerinin de gelişmelerden haberdar olduklarını belirterek, “Onların da karşı çıkacaklarını sanmıyoruz” dediler.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.