MANŞETSENDİKA HABERLERİ

Akkuyu’daki hak gaspının duyulmaması için iletişimi kestiler

Akkuyu Nükleer Santrali’nde faaliyet gösteren şirketler, işçilere ücretlerini ödememeye devam ediyor. Prometey işçilerinin 3 aydır ücretlerini alamaması üzerine bu ayın başında Patronların Ensesindeyiz Ağı ile iletişim kuran işçilerden sonra dün de İÇTAŞ şirketi bünyesinde çalışan işçiler, yaklaşık iki aydır ücretlerini alamadıkları için geniş çaplı iş bırakma eylemi başlattı. Eylemin başarıyla son bulmasının ardından işçiler ücretlerini aldılar.

Bu sabah saatlerinde yine benzer bir durum oldu ve TSM Enerji adlı şirketin bünyesinde çalışan işçiler ücretlerini alamadıkları için iş bırakma eylemine başladı. Ancak patronlar, AKP iktidarından güç alarak işçilerin sesinin duyulmaması için internet erişiminin tamamen kesildiğini bildirdiler.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’nın gönüllü avukatlarından ve aynı zamanda TKP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Av. Derya DEMİR, sık sık santralin olduğu yere gittiklerini, işçilerin sürekli kendisini arayarak destek istediklerini, işçilerin tek tesellilerinin ücretlerinin düzenli ödenmesiyken onun da ellerinden alınmasını kabul edemeyeceklerini ve işçilerin dayanacak güçleri olmadığını aktardı.

PE olarak bir kez daha uyarıyoruz:

‘’İşçiler sizin köleniz değil! Patronların Ensesindeyiz olarak işçilerin mücadelesinin yanındayız ve işçilerin çalışma koşullarının düzelmesi için işçilerle birlikte mücadele vermeye devam edeceğiz.’’

PE temsilcileri, işçilerin haberleşme hakkının kısıtlanmasının asla kabul edilemeyeceğini ve tüm ülkeyi Akkuyu işçileriyle dayanışmak için seferber olmaya çağırdı.

 

Kaynak: https://patronlarinensesindeyiz.org/

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!