MANŞETSENDİKA HABERLERİ

Kamu emekçilerinin geleceği oldubittiye getirilemez

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, bu hafta kamu emekçileri ile emekli kamu personelinin iki yıllık zam oranını belirledi. 2024’ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025’in ilk 6 ayında yüzde 6, ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılması kararlaştırıldı. Böylece hükümetin masada sunduğu teklif aynen kabul edilmiş oldu.

Patronların Ensesindeyiz, kamu emekçilerini ilgilendiren zam görüşmelerine ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada “Kamuda örgütlenmenin önündeki tüm sınırlar, barajlar kaldırılmalıdır” çağrısı yapıldı.

İşten Atılan Çağlayan Adliyesi Taşeron İşçileri Komiteleşti
Çağlayan Adliyesi’nde çalışan taşeron işçiler bütçe ayrılmadığı için işten atıldı. Bunun üzerine Patronların Ensesindeyiz avukatları ile yapılan görüşme neticesinde bir komite oluşturma kararı alarak yapılan bu haksız feshi kabul etmediklerini, hakkı olan işlerini geri almak için mücadele etmekte kararlı olduklarını duyurdular. İşten çıkarmaların Çağlayan Adliyesi ile sınırlı kalmadığını ve devamının geleceğini söyleyen işçiler, tüm Türkiye’de haksız işten çıkarmaya maruz kalan adliye emekçileriyle iletişime geçeceklerini, mücadeleyi büyüteceklerini karar altına aldılar
Kaynak: Patronların ensesindeyiz.
Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.