SENDİKA HABERLERİ

Sancar Manga Belediye-İş Sendikası Başkanlığı’na Aday

Manga:"Belediye ve işçiler arasında köprü vazifesi görmek için adayım"

Sancar Manga, Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası Adana Şube Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı

Yaptığı yazılı açıklamada işçilerin sorunlarının çözümü noktasında var gücüyle çalışmaya hazır olduğunu ifade eden Sancar Manga, "Emekçi kardeşlerimizin çalışma şartlarının en iyi noktaya getirilmesi ve onların haklarının alın terleri kurumadan verilmesi için adayım" dedi

"GÜCÜMÜZÜ İŞÇİLERİMİZDEN ALACAĞIZ"

Sancar Manga, 2018 yılının başlarında yapılacak olan Türk-İş'e bağlı Belediye İş Sendikası Adana Şube Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Yaptığı yazılı açıklamada yüzü emeğe dönük, güçlü, mücadeleci, demokratik bir Türk-İş yaratmanın ön koşulunun güçlü ve mücadele etmekten kaçmayan bir Belediye-İş Sendikası yaratmak olduğunu aktaran Sancar Manga, "Gücümüzü işçilerimizden alacak, belediye başkanımız ve belediye bürokratlarımızla işçilerimiz arasında köprü vazifesi görmek için adayım" dedi.

"İŞÇİNİN REFAHI İÇİN GÖREVE TALİBİM"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün yakın çalışma arkadaşı olduğu bilinen Sancar Manga açıklamasını şu cümlelerle noktaladı: "Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlığa ancak emeğinin hakkını alan işçilerin adımları, onların refah toplumunun inşasına yaptıkları işle katkı sunmaları ile ulaşılacaktır; işçi için refah, çalıştığı koşulların iyileştirilmesi, haklarının verilmesidir. 21. yüzyıl Adana'sı başı dik, sırtı pek insanların Adana'sı olmalıdır"

1974 doğumlu olan ve çevresinde sevilen Sancar Manga 18 Nisan 1999'dan bu yana 15 yıl Ceyhan Belediyesi'nde, 2014 Mahalli İdareler Seçimleri'nden bu yana da Adana Büyükşehir Belediyesi'nde Hüseyin Sözlü'nün yakın çalışma arkadaşı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!