SİYASET

Adana Şakirpaşa Havaalanı’nın akıbeti ne olacak?

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Çukurova Bölgesel Havalimanı Karayolu ve Raylı Sistem Bağlantısı İl Yolu Projesi kapsamında Adana ve Mersin bağlantısındaki bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına yönelik Cumhurbaşkanı KararınınAdana Şakirpaşa Havaalanı’nın kapatılacağı yönündeki iddiaları güçlendirdiğini kaydetti.  Bulut, “Şakirpaşa Havaalanı’nın akıbeti hakkında Adanalı’ların endişelerini giderecek net bir açıklama yapılmamasının gerekçesi nedir?” diye sordu.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana Şakirpaşa Havaalanı’nın kapatılacağı yönündeki iddiaları bir kez daha Meclis gündemine taşıdı. Ulaştırma ve Altyapı BakanıAdilKaraismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Bulut,  “Mersin Yenice’de yapımı devam eden 7 yılda 7 bakan eskiten, 3 kez temel atılan,kapasitesi 30 milyon denilen sonra 12 milyona düşürülen, uğruna 8 milyon metrekarelik bereketli tarım arazisi kamulaştırılan, defalarca ihale edilen Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın devreye girmesiyle her yıl ortalama 5 milyon vatandaşın kullandığı Adana Şakirpaşa Havaalanı’nın kapatılacağı yönündeki iddialar ayyuka çıkmıştır” dedi.

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI İDDİALARI DPĞRULAR NİTELİKTE

ResmiGazete’de yayımlanan, Çukurova Bölgesel Havalimanı Karayolu ve Raylı Sistem Bağlantısı İl Yolu Projesi kapsamında Adana ve Mersin bağlantısındaki bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı’nın iddiaları doğrular nitelikte olduğunu kaydeden Bulut, proje kapsamında, Adana ve Mersin bağlantılarında bulunan bazı parsellerdeki taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü’nce acele kamulaştırılacağını bildirdi.

ADANA’NIN EKONOMİSİNE DARBE VURACAK

Adana ŞakirpaşaHavaalanını’nın akıbetiyle ilgili şu ana kadar net bir açıklama yapılmadığının altını çizen CHP’li Bulut, Adana’da uzun yıllardır bölgeye hizmet veren Adana ŞakirpaşaHavaalanını’nın kapatılmasının içi boşaltılan şehrin ekonomisine büyük darbe vuracağı endişesi hâkim olduğunu kaydetti.

ŞAKİRPAŞA’NIN AKIBETİ NE OLACAK?

CHP’li Bulut, Ulaştırma ve Altyapı BakanıAdilKaraismailoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle şu soruları yöneltti:

-Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın devreye girmesiyle Şakirpaşa Havaalanı’nın akıbeti ne olacaktır?

-Şakirpaşa Havaalanı’nın akıbeti hakkında Adanalı’ların endişelerini giderecek net bir açıklama yapılmamasının gerekçesi nedir?

YOLCU GARANTİSİ VERİLDİ Mİ?

-Şakirpaşa Havaalanı’nın yenilenmesine, genişletilmesine yönelik herhangi bir çalışma var mıdır?

-Çukurova Bölgesel Havaalanı için, yolcu uçuş garanti sayısı verilmiş midir? Yıllık kaç yolcu uçuş garantisi verilmiştir?

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.