SİYASET

CHP’li Bulut: Ukrayna’daki vatandaşlarımız bir an önce tahliye edilmeli

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada diplomatik girişimlerin, diyalog çabalarının sonuçsuz kalmasının ardında Rusya ve Ukrayna arasında hiç istenmeyen bir savaş yaşanmaya başlandığını kaydetti.

SAVAŞ YIKIM GETİRİR

Savaşın sadece yıkımdan ibaret olduğunu kaydeden CHP’li Bulut, “Bugüne kadar çıkan hiçbir savaş insanlığın lehine olmamıştır. Bu savaş da olmayacaktır.Çocukların, masum insanların öldüğü savaşın karşısında, barışın yanındayız.Krizin daha da derinleşmeden, müzakere ve diplomasiyle çözülmesi, sağduyunun galip gelmesi en büyük dileğimiz” dedi. 

TÜRK VATANDAŞLARI GÜVENLE TAHLİYE EDİLMELİ

Ukrayna’da savaşın ortasında mahsur kalan Türk vatandaşlarının durumunu da dile getiren Bulut, şöyle devam etti:

 “Ukrayna’ya iş için giden, yerleşen, üniversite okumaya giden, turistik gezi için bulunan birçok vatandaşımız var.  Bombardıman altındaki Ukrayna’da bulunan vatandaşlarımız da hava sahası kapalı olduğu için tahliye edilememektedir. Vatandaşlarımızın bir an önce güvenle tahliye edilmesi için gerekli adımlar atılmalıdır.Nazım Hikmet’in dediği gibi:Savaş; korku ve sefaletten başka bir şey veremez. Yakar, yıkar, öldürür, yok eder.”

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.