SİYASET

CHP’li Bulut’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP’li Bulut yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. yılını kutlamanın onurunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bilhassa kimsesizlerin kimsesiCumhuriyet, bir çağdaşlaşma devrimidir.Ekonomiden eğitime, tarımdan şehirciliğe, kültürden sanata bir ulusun yeniden varoluş destanıdır.

Temelinde,“Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışı olan Cumhuriyet, karanlığa bir başkaldırı ve ulusal onurumuzdur.

Ancak içerde egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet değerleri aşındırılmak, Cumhuriyet’in kurucu felsefesi ve ilkeleri ortadan kaldırılmakistenmektedir.

Ancak Cumhuriyetimiz üzerinde kirli emelleri olanlar bilmelidir ki Cumhuriyetimiz ilelebet var olacak, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız kararlılıkla sürecektir.

Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşma arzusunda olanlar, emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Cumhuriyet Bayramı, en büyük bayramımızdır.

Bizler bu yıl da Cumhuriyetimizi, ellerinde bayrak, kalplerinde Atatürk sevgisiyle sokağa dökülen yüz binlerce yurttaşımızla, meydanlarda, fener alaylarıyla, coşkuyla kutlayacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’e, kahraman silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunar, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.

Yaşasın Cumhuriyet!”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.