SİYASET

“Taban puan’ın mutlaka düşürülmesi gerekir”

İyi Parti Adana Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyon Üyesi Metanet Çulhaoğlu, 2021 yılı Polis Meslek Yüksekokullarına alınacak Polis adayları için mutlaka pandemi koşullarının göz önünde bulundurulmasını ve taban puanlarının düşük tutularak biran evvel açıklanmasını istedi.

Çulhaoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya konuyla ilgili bir yazılı soru önergesi vererek, şu ifadeler yer verdi:

“En son Polis Meslek Yüksekokullarına giriş sınavının 2019 yılında 250 taban puan şartı ile yapıldığını ve 11 Mart 2020 tarihinde meydana gelen ilk ölümlü vaka ile birlikte ülkemizde Coronavirüs pandemisi ilan edilmesi sonucu 2020 yılında tüm ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğrenim kurumlarında yüz yüze eğitim-öğretime ara verildiğini bunun sonucunda, bütün öğrencilerinde sanal ortamda uzaktan eğitim-öğretim görmek zorunda kaldılar. Haliyle Pandemi sebebiyle yüz yüze eğitim-öğretimden mahrum kalan öğrencilerimiz de yeterli derecede hiçbir sınava hazırlanamamışlardır.

Bu koşullar göz önünde bulundurularak bu sene yapılacak 2021 yılı Polis Meslek Yüksekokulları sınavlarında ham taban puanın mutlaka bir defalık da olsaçok makul seviyelere düşürülmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır. Ayrıca; Üniversite mezunu gençlerimizin istihdam hususunda karşılaştıkları zorlukları da dikkate alarak yaş şartları arasında yer alan 26 yaş sınırını 30 yaş sınırına kadar yükseltmesi ve alım sayısının da yükseltilmesi gerekmektedir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!