SİYASİ PARTİLER

“Ailenin Temel Taşı Kadınlarımız Korunmalıdır”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Malgaf, “Sadece bazı günlerde hatırlanan kadınlarımız ne yazık ki ölmeye ve şiddete maruz kalmaya devam ediyor. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına yönelik olan 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bile kadınlarımız öldürülüyor. Kadınlarımıza sosyal ve siyasi haklar verilirken en temel hakkı olan yaşam hakkı elinden alınıyor. Ve ne yazık ki bir çok kadınımız öleceğim demesine rağmen, daha önceden defalarca bunu söylemesine rağmen sesini duyuramıyor ve göz göre göre ölü bekleniyor. Yasaların yetersizliği kadınlarımızın ölümlerine neden oluyor” dedi.
2021 yılı verilerine de değinen Başkan Malgaf, “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından 2021 yılı veri raporuna göre, Türkiye’de 2021 yılında erkekler tarafından 280 kadın öldürüldü, 217 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu. Her geçen gün artan bu cinayetlere artık dur denilmeli gerekli tedbirler alınmalıdır. Çünkü toplumun temel taşı aile olduğuna göre ailelerin de temel taşı hiç şüphesiz kadınlardır. Tarihimizin her devrinde kadınlar, aile ve toplum yapısının en değerli yerinde bulunmuştur. Bu anlamda fedakârlıklar ortaya koyan özellikle Türk kadını takdir kazanmıştır. Kadınlarına değer veren toplumların, hak ettiği şekilde yükseleceği gerçeği vardır. Kurtuluş Savaşımızda cephe gerisinin kahramanı olan kadınlarımız bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesilleri de yetiştirmişlerdir. Bu açıdan inancımızın ve kültürümüzün bir gereği olarak kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın her zaman yanlarında olduğumu ifade ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.