MANŞETSİYASİ PARTİLER

AK PARTİ ADANA’DA LİMONCU SESLERİ

Ak Parti Adana il Başkanlığı görevine kimin getirileceğine dair kulisler hareketlenirken partinin kuruluşundan bu yana bir nefer gibi görev yapan Yalçın Limoncu’nun öne çıktığı iddia ediliyor.

2019 yılından bu yana Ak Parti Adana İl Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Ay’ın geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmesinin ardından Adana gündeminde en çok konuşulan konulardan birisi de Mehmet Ay’ın yerine kimin geleceğiydi.

Üç dönem Adana Milletvekilliği yapan Mehmet Şükrü Erdinç’in bu koltuk için en büyük aday olduğuydu ancak Erdinç’in görevi kabul etmediği iddia edildi.

Erdinç’in ardından kamuoyunda üç isim öne çıktı. Bu isimlerden Kasım Pamuk 2019 yılında da il başkanlığı için Ankara’ya davet edilmiş Mehmet Ay’da karar kılınmasının ardından Pamuk, Başkan Yardımcısı olmuştu. İsmi ön sıralarda olan Kasım Pamuk’un belediye başkan adaylığı hazırlığında olduğu da gelen bilgiler arasında.

Ak Parti’nin önemli isimlerinden olan ve Adana Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı ile partinin kuruluşundan bu yana farklı kademelerde görev yapmış ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi olarak Ak Parti’yi başarıyla temsil eden Yalçın Limoncu’nun da başkanlık için adı geçen isimlerden olduğu ifade ediliyor.

İş adamı Yalçın Limoncu gerek iş gerekse siyaset dünyasında bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler ve parti içinde aldığı görevlerle adından söz ettiriyor.

İTÜ’den Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olan Limoncu partideki parlak geçmişi, her kesimden insanla samimi ilişkileri ve lider kişiliğiyle öne çıkıyor.

Ak Parti’nin ilk kuruluşundan teşkilat içerisinde yer alan Limoncu;

2002 yılında İl Yönetim Kurulu üyeliği, 2003-2006 yılları arasında İl Başkan Yardımcılığı, 2009 yerel seçimlerinde İL SKM Başkan Yardımcılığı, 2011-2013 yılları arasında İl yönetimi ve İl sekreterliği, 2014 yerel seçimlerinde İL SKM Başkan Yardımcılığı, 2014-2019 yılları arasında Seyhan Belediyesi Meclis Üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği, 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde İl SKM Başkan Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürüttü. 2019 yerel seçimlerde Seyhan Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Limoncu bu görevine devam ediyor.

Alınan bilgilere göre Genel Merkez’den bir heyet Adana’ya gelip partide emeği geçen önemli isimlerle bir görüşme yapacak. Buradan çıkan sonuca göre Ankara’da davet edilecek ve önce Genel Merkez sorumluları daha sonra Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacaklar. Yeni İl Başkanı bu görüşmelerden sonra açıklanacak.

Kurtuluş Kılınç

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!