SİYASİ PARTİLER

Avcı: Yüce Allah bir daha istiklal marşı yazdırmasın!

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “İstiklal Marşı,

emperyalizme karşı mücadele eden Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkını anlatan kutlu bir destandır.” dedi.

İLAHİ BİR İLHAMLA, GÖNÜL KALEMİYLE…

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Aziz milletimizin en zor zamanlarında milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un ilahi bir ilhamla, gönül kalemiyle yazdığı İstiklal Marşı; emperyalizme karşı mücadele eden Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkını anlatan kutlu bir destandır.” ifadesini kullandı.

“MİLLİ MUTABAKAT METNİ”

Avcı, devamla şunları söyledi:

“Türk İstiklal Marşı; şanlı geçmişten esinlenen, geleceği kucaklayan, sonsuzluğu hedefleyen bir iman ve inancın eseridir. İstiklal Marşı, her türlü yokluğa karşı var olmaya yemin eden Türk Milleti’nin toplu haykırışıdır; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik hukukumuzu ebedileştiren milli mutabakat metnidir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in ifadeleriyle İstiklal Marşımız, Türk kahramanlığının mısralara işlenmiş bir diriliş abidesi, muhteşem bir mücadelenin edebi vesikasıdır.”

“YÜCE ALLAH, BİR DAHA YAZDIRMASIN”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı mesajını şu ifadelerle bitirdi:

“Merhum Akif’in özlü sözüyle Yüce Allah bir daha bizlere istiklal marşı yazdırmasın. İblis’in ve uşaklarının tuzaklarını bozsun, düşmanlarımız kahrolsun, mazlumun umudu Türk Milleti var olsun. Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere kutlu vatanımızı emanet eden Milli Mücadelemizin ve Devletimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bütün aziz Şehitlerimizi, aramızdan ayrılan kahraman Gazilerimizi, İstiklal Marşı’mızı kabul eden ilk Meclis'imizin muhterem üyelerini saygı ile anıyor, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!