MANŞETSİYASİ PARTİLER

Bahçeli, ‘Hükümet istifa’ sloganı nedeniyle Beşiktaş’tan istifa etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş tribünlerindeki “Hükümet istifa” sloganı nedeniyle üyesi olduğu Beşiktaş’tan istifa etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay da sosyal medya hesapları üzerinden Beşiktaş JK üyeliğinden ayrıldıklarını açıkladı.

Fenerbahçe taraftarlarının Konyaspor maçı boyunca “Hükümet istifa” sloganları atması gündem olmuştu. Bugünse İnönü Stadyumu’nda Antalyaspor’u konuk eden Beşiktaş tribünlerinden “Hükümet istifa” tezahüratları yükselmişti. Beşiktaş, tribününden bu sesler yükselirken Bahçeli, attığı tweet’lerde futbol müsabakalarının seyircisiz ya da ‘tedbir alınarak’ oynanmasını istemişti.

MHP’nin medyadan sorumlu genel başkan yardımcısı İsmail Özdemir, maçtan sonra Bahçeli’nin istifasını Twitter’dan şu sözlerle duyurdu:

“Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sebebiyle 44 bini aşkın vatandaşımızın şehit olduğu afet sonrasında futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemler, şehitlerimize ve milletimize büyük bir saygısızlık olmuştur.

Bugün oynan Beşiktaş JK- Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında da deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın genel başkanımız, Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır.”

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.