SİYASİ PARTİLER

Başkan Saltuk: Kahroluyoruz!

Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanı Erhan Saltuk, Adana’dan Antalya’ya ve ülkenin dört bir yanından gelen yangın haberlerine dikkat çekerek, “ Maalesef özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte ormanlarımız içinde canlılarıyla birlikte yanarken bizim de ciğerimiz yanıyor. Vatandaşlarımız canlarını yitiriyor, her yıl benzer olayları yaşayarak kahroluyoruz” dedi.

SONUNA KADAR TAKİPTEYİZ

Yangınlara yapılan müdahalelerin yetmediğinin altını çizen Başkan Saltuk, “Canlarımız, ormanlarımız yanıyor ve bakanlık seyrediyor. Hiç kimsenin doğru düzgün harekete geçtiği yok. Yanan her ağaçtan, yok olan her canlıdan sorumlusunuz. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz, bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir, sonuna kadar takipteyiz” diye konuştu.

UZAYA GİTSEK NE ÇARE!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türk Hava Kurumu’na ait yıllardır yangın söndürme işinde kullanılan uçakları devre dışı bırakmasına da tepki gösteren Başkan Saltuk, “ Yangın söndürme uçaklarımız vardı, neredeler? Yangın söndürme uçağımız bile yokken, göz göre göre bu kadar kaybın yaşandığı bir ülkede uzaya gitsek ne çare!” dedi.

Başkan Saltuk son olarak, Akdeniz bölgesinin ikliminden dolayı Çam Ağaçlarının yerine daha zor tutuşan Gürgan, Kayın, Çınar ve Meşe ağaçlarının ekilmesinin daha verimli olduğunu sözlerine ekledi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.