SİYASİ PARTİLER

Kenan Akkaya; Gelecek, Gelecek Partisi’nde


Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Kenan Akkaya ile Gelecek Partisini, Adana ve ilçelerindeki örgütlenme çalışmalarını konuştuk.

Akkaya, son Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Türkiye’nin geleceği için çok önemli projeleri olduğunu fakat Davutoğlu’nun yönetimine müdahale edildi.Kendisi ise bu müdahaleye karşı direndiğini ve dik durduğunu, emrivaki yapılması neticesinde ise başbakanlıktan istifa ettiğini belirtti.Ak Partinin kuruluş felsefesinden uzaklaşması sonucu Davutoğlu’nun kurucusu olduğu partiden istifa ettiğini belirten Akkaya, “Ahmet Davutoğlu çok birikimli bir devlet adamıdır ve Ak Partide yapamadığı projelerini gerçekleştirmek için Gelecek Partisini kurmuştur” dedi.

Akkaya ayrıca, “Gelecek Partisinde dil, din, ırk ayrımı olmayacak.Bütün milleti kucaklayacağız. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız.Bizim asla gizli ajandamız olmayacak, şeffaf bir parti olacağız ve şeffaf bir siyaset uygulayacağız.Vatandaşlarımıza kapımız her zaman açık olacak ve vatandaşlarımız her daim yanımıza randevu almadan gelebilirler.Türkiye’de adalet sistemi yok edildi.Vatandaşlar arasında eşitsizlikler yaratıldı.Yok edilen adalet sistemini yeniden getireceğiz.Vatandaşlar arası eşitsizliği yok edeceğiz, bütün vatandaşlar eşit olacak. Türkiye’yi tekrar hukuk devleti haline getireceğiz ve bu minvalde özellikle gençlere çok önem veriyoruz, gençlerin geleceğini, Gelecek Partisi hazırlayacak.Geleceği gençlerle birlikte kuracağız.” dedi.
Akkaya, “Gelecek Partisine yoğun ilgi var, il yönetiminde görev dağılımımızı yaptık ve ilçe örgütlenmelerimiz devam ediyor.”
Kozan İlçe Başkanlığına Celal Karataş, Sarıçam İlçe Başkanlığına Umut Güllüçayır, Seyhan İlçe Başkanlığına İzzet Gökhan Çağlayan, Çukurova İlçe Başkanlığına Fatih Yener, Yüreğir İlçe Başkanlığına Hamit Hükümdaroğlu ve Feke İlçe Başkanlığına Nazmi Akyol’u atadıklarını dile getiren Akkaya, diğer ilçelerle ilgilide görüşmelerinin devam ettiğini ve en yakın zamanda kalan ilçelerinde atamalarının yapılacağını belirtti.
Akkaya sözlerinin devamında “1 Kasım 2020 tarihinde seçimlere katılma hakkını da elde ettik, yapılan olası bir erken seçime hazırız.Ak Parti iktidarında Adana, gerekli ilgiyi görmedi.Gelecek Partisi Adana İl başkanı olarak, Adana’nın geleceği için çalışacağım.Adanalı vatandaşlarıma, temiz ve dürüst bir siyasetçi olacağıma söz veriyorum” dedi.

Haber Fotoğraf: Bünyamin Aka

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.