SİYASİ PARTİLER

Mustafa Sarıgül’ün Genel Başkanı olacağı Türkiye Değişim Partisi kuruluyor.

Adana İl Başkanı görevini üstlenecek olan Hakan Malgaf, “Türkiye’yi ve Adana’yı değiştireceğiz” diyor.

Hakan Malgaf’la kurulacak olan Türkiye Değişim Partisini ve Adana politikalarının ne olacağı konuştuk.

Hakan Malgaf, gazetemize yaptığı açıklamada; Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül, 2010 yılında Türkiye Değişim Hareketini başlattığı zaman, kötü bir iktidar ve yine kötü bir muhalefet vardı.  Seçimlerde yaklaşmıştı ve CHP’de de yönetim değişikliği olmuştu. O dönemin koşulları gereği yeni gelen ve değişim sözleri veren CHP’ye bir şans daha verme ihtiyacı doğmuştu.

Gördük ki geçen on yıl boyunca ne iktidar değişti nede muhalefet. Üstelik memleketi çok daha kötü bir noktaya getirdiler. Türkiye’de sadece iktidar sorunu yok. Muhalefet sorunu da var. İktidar ve muhalefet varmış gibi gözüküyor ama her ikisi de yok. İktidarıyla, muhalefetiyle vatandaştan çok uzaklar. İş olsun diye muhalefet yapılıyor.

Biz insanlarımızın kişisel tercihlerinden ziyade, ortak değerlerine önem veriyoruz. Bizim amacımız, AK Partiden yada CHP’den oy koparmaktan ziyade, şuan ülkede siyasetten umudunu kesmiş ve anamuhalefet konumunda bulunan, kararsızların umudu olmaya geliyoruz. Biz bereketli bir vatan sofrası kuruyoruz. Ve bu sofrada din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan vatan sevdalısı bütün vatandaşları bu sofraya oturmaya davet ediyoruz.

İnsanlarımızda tabanda ayrışma yok. Ayrışma tavanda yapılıyor. Biz bu ayrışmayı kaldıracağız. Tavan ile taban birlik içerisinde  olacak.

Türkiye Değişim Partisinin alternatif değil, çare olmaya geliyor. Mevcut İttifaklara katılarak kendimizi kurtarmayı düşünmüyoruz diyen Malgaf; Türkiye Değişim Partisi olarak hedefimiz en az %51’dir. İktidara geldiğimizde, Türkiye’nin içinde bulunduğu bu kötü durumun kader olmadığını, bu durumu değiştireceğiz dedi.

Adana hak ettiği önemi hiç görmedi. Büyükşehir olamadı çünkü büyükköy olmaktan hiç kurtulamadı. Akdeniz, Adana’ya yarım saat mesafede ama Adana turist cenneti olamadı. Adana’nın bu durumunu değiştireceğiz ve Adana’yı tarımıyla, sanayisi ile, turizmiyle kalkındıracağız.

Malgaf, Türkiye Değişim Partisinde delege ağalığı olmayacak. Genel Başkanımızı, il, ilçe başkanlarını üyeler seçecek. Genel Başkan iki seçimde, partiyi iktidara taşıyamazsa tüzük gereği görevinden ayrılacak.

İl ve ilçe başkanlıkları için çalışmalar devam ediyor. İl ve ilçe başkanları aynı zamanda Türkiye Değişim Partisinin milletvekili yada belediye başkanı adayları olacak. Bu nedenle çok dikkat ediyor ve özenle seçiyoruz. 

Türkiye Değişim Partisinin kuruluş dilekçesini, 21 Aralık 2020 tarihinde İçişleri Bakanlığına verileceğini ve yine o gün Genel Başkan Mustafa Sarıgül ve parti kurucuları Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkacaklarını söyleyen Malgaf,

Ben inanmadığım bir davaya başkalarını inandıramam. Türkiye Değişim Partisine inanıyorum ve bu yüzden Türkiye Değişim Partisinin  Adana Kurucu İl Başkanlığı görevini kabul ettim dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Uyarı: Korumalı içerik !!