SOSYAL YAŞAM

Adana’da parlak zihinler kodluyor

Adana Valiliğinin öncülüğünde başlatılan kodlama aktivitelerini daha etkili ve yaygın hale getirebilmek amacıyla Adana’da 6 anaokulunda “Parlak Zihinler Kodluyor“ eTwinning projesi başlatıldı.

Kuruculuğunu Akkapı Anaokulu öğretmenlerinden Kübra Gül Çolak ve İsmail Hazar Anaokulundan Nurten Arslansarı‘nın yaptığı projeye Mimar Melahat Öngen Anaokulundan Kevser Yanar, Akkapı Anaokulundan Gülsüm Eynallı, Mümine Hatun Anaokulundan Duygu Kazan ve Gizem Mart,  İsmail Hazar Anaokulundan Seval Ataş, Lalezar Anaokulundan Nurşen Akgöz ve Zeytinli Ortaokulundan Simge Keçe katılıyor.

Proje faaliyetlerini yürüten 9 anaokulu öğretmeninin çalışmalarını kodlama eğitiminin öneminin bilincinde olarak çalışmalarını yürüttüğü bildirildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Kodlama ve robotik faaliyetlerinin önemi günümüz dünyasında her geçen gün daha fazla anlaşılmakta ve küçük yaşlardan itibaren kodlama eğitiminin önemi her geçen gün daha fazla vurgulanmaktadır. Geleceğimizin temeli olan çocuklarla kodlama geleceğinin temellerinin atılması amacıyla proje sürdürülmektedir. Dünyanın birçok ülkesinde önemi tartışmasız okul öncesi kurumlarında kodlama eğitimi yapılırken Adana’daki öğretmenler de bu bilincin gerisinde kalmayıp Valiliğimizin de öncülüğünde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Projemizi yürüten öğretmenlerin ve projenin en büyük hedefi; çocukların hem günlük yaşantılarında çevrelerinde yaşananları daha iyi görebilmeyi, anlamayı, yorumlamayı ve yapılanları sıraya koyarak problem çözebilmeyi hem de bilgisayar üzerinde kodlama yapabilmeleridir. Böylece çocuklara günlük yaşam becerisi kazandırıp hem de teknolojinin verimli kullanımını arttırmayı hedeflemektedirler.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!