MANŞETSOSYAL YAŞAM

BALCALI’DA 14 MART TIP BAYRAMI BURUK KUTLANDI

TIP FAKÜLTESİ ANFİSİNDE TÖREN DÜZENLENDİ EMEKLİ OLAN ÖĞRETİM ÜYELERİ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

14 Mart Tıp Bayramı yaşanan deprem felaketi sebebiyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı yerleşkesi Lütfullah Aksungur amfisinde buruk bir şekilde kutlandı. Törende 2022 ve 2023 yıllarında emekli olan Öğretim Üyeleri ve Sağlık çalışanlarına teşekkür plaketi verildi.

Bu yılki törende Tıp Fakültesi Öğrencileri adına İntr. Doktor Duygu Duman ve İntr. Doktor Ahmet Işık ile Yine Çukurova Üniversitesi Araştırma Görevlisi Temsilcisi Dr. Ufuk Keçebaş kürsüye gelerek yaşanan deprem felaketi nedeniyle kaybettikleri meslektaşlarını ve diğer vatandaşları saygı ile andıklarını belirterek Allahtan Rahmet yaralılara ise başsağlığı dileğinde bulundular.

Çukurova Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Hatice Canataroğlu ise bu yıl son derece üzüntülü olduklarını ve bu tür acıların bir daha yaşanmaması dileğinde bulunduklarını dile getirdi.

Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş bölge olarak yaşanan deprem felaketinde sağlık çalışanları olarak can kayıpları yaşadıklarını yaralıların olduğunu, hastanelerin yıkıldığını zarar gördüğünü buna karşın sağlık çalışanlarının canları pahasına hizmetlerine  devam ettiklerini ve yaşanan acılardan mutlaka ders çıkarılmasının gerektiğini belirtti.

Daha sonra kürsüye gelen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz Tıp Bayramını yaşanan deprem felaketinden dolayı son derece buruk bir şekilde yaşadıklarının altını çizerek bu depremlerden Balcalı Hastanesi olarak kendilerinin de zarar gördüğünü ve hastane binasını tahliye etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Gündüz Balcalı Hastanesi’nin en kısa sürede eski günlerine dönmesini hedeflediklerini ifade ederek ne olursa olsun bu süreçte hizmeti mümkün olduğu kadar aksatmadan gerçekleştirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Gümürdülü de yaptığı konuşmada depremde hayatını kaybedenlere Allah tan rahmet dileyerek yaralılara acil şifalar diledi. Gümürdülü, Tıp Bayramı dolaysıyla böyle acılı günlerde tıp camiası ile dayanışma içerisinde olduklarını depremden zarar görmelerine karşın yılmadan hizmete eğitime devam edeceklerini ifade ederek, depremzede hekim, sağlık çalışanı ve öğrenci olmak üzerek yardımcı olabilmek adına ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Son olarak kürsüye gelen Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, önemli bir toplantı nedeniyle etkinliğe katılamayan Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in mesajını iletti. Yılmaz, yaşanan deprem felaketinde 101 hekimin hayatını kaybettiğini belirterek,448 sağlık emekçisinin ise vefat ettiğini dile getirdi. Çukurova Üniversitesi olarak tüm kapılarını depremzedeler için açtıklarını ifade eden Yılmaz el ele vererek acıları paylaşarak aşacaklarına vurgu yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Gümürdü tarafından 2022 ve 2023 yıllarında emekli olan Öğretim Üyeleri ve Sağlık çalışanlarına teşekkür plaketi verildi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!