Orta KuşakSOSYAL YAŞAM

Yakar son yolculuğuna uğurlandı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Hürriyet Gazetesi Adana Bürosu’nda uzun yıllar foto muhabiri olarak görev yapan, sürekli basın kartı sahibi Abdullah YAKAR son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Yakar için üyesi olduğu Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Sosyal Tesisleri’nde tören düzenlendi.

Törende konuşan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir; Adana basınının acı kaybından üzüntü duyduğunu ifade ederek; “Abdullah ağabey, karıncayı bile incitmeyen, naif, güzel bir insandı. Kimseyi kırmamış, büyükle büyük küçükle küçük olmuş, hoşgörülü, mesleki duyarlılığı olan bir kişiliğe sahipti” dedi.

Hürriyet Gazetesi Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz de konuşmasında Abdullah Yakar’ın kendi halinde bir insan olduğunu, mesleğini titizlikle yaptığını belirterek, “Kibar, beyefendi ve bir o kadar da hoşgörülü bir ağabeyimizdi. Birlikte çalıştığımız süre içerisinde bir gün olsun kimseyi kırdığını görmedim. Beyefendi bir abimizdi. Çok üzgünüz” diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi’nde ilk habere birlikte çıktıklarını söyleyen gazeteci Abdulkadir Kaçar da konuşmasında, Abdullah Yakar ile meslek yaşamının bir bölümünü birlikte yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu, Yakar’ın kaybından dolayı da çok üzgün olduğunu dile getirdi.

Gazeteci Oğuz Topaçoğlu da merhum Abdullah Yakar ile uzun yıllar Hürriyet Gazetesi’nde birlikte çalıştığını belirterek, “Çok iyi bir abimizdi. Birlikte bir çok habere gittik. Çok üzgünüm. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Merhum gazeteci Abdullah Yakar’ın oğlu Ahmet Yakar da babasının son anlarına kadar mesleki duyarlılığı olduğunu, hasta yatağında bile basındaki gelişmeleri takip ettiğini belirterek, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından merhum için eller semaya açılıp dualar edildi, Fatiha okundu.

Yapılan törenden sonra merhum Abdullah Yakar Asri Mezarlığı’nda Aile Kabristanında toprağa verildi.

Arkadaşlarınızla paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Alert: Content is protected !!