YURT HABERLERİ

İzmir Valiliği, Atatürk’ü anma töreni paylaşımında Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i yok saydı

İzmir’de gerçekleştirilen Atatürk’ü anma töreninde, protokol Atatürk Anıtı’na çelenk koymak için bir araya geldi. Ancak valilik resmi hesaptan yaptığı paylaşımında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i yok saydı. Protokolde yer almasına rağmen valiliğin Twitter’dan yaptığı paylaşımda Tunç Soyer’i yok sayması tepki çekti.

 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının 82’nci yılında yurdun dört bir tarafında anma törenleri gerçekleştiriliyor. Anma töreni gerçekleştirilen İzmir’de Valilik resmi hesaptan yaptığı paylaşımında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i yok saydı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de için Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni için bir araya geldi. Ancak İzmir Valiliği, Tunç Soyer’in fotoğraflarda yer almasına rağmen Twitter adresinde yaptığı paylaşımda adını geçirmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Valilik hesabından yapılan paylaşımda, “#10Kasım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anma Günü münasebetiyle Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın @murat_kurum , İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın  @ismailcatakli  ile Valimiz Sayın  @yskosger  ve İl Protokolünün katılımıyla Atatürk Anıtı’na Çelenk Koyma töreni gerçekleştirildi” denildi.

Sosyal medya kullanıcıları valilik hesabından atılan tweete tepki  gösterdi.

kaynak: a3haber.com

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.
error: Uyarı: Korumalı içerik !!